Finále ženské malorážky na Evropských hrách bude bez české účasti. Končí Mazurová i Sýkorová

Závod v malorážce na 3x20 ran českým střelkyním na Evropských hrách nevyšel. Nikola Mazurová skončila v kvalifikaci třináctá, Adéla Sýkorová, bronzová medailistka z olympijských her v Londýně, pětadvacátá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikol Mazurová (druhá zleva) skončila na Evropských hrách sedmá a třináctá | Foto: Michal Jurman

Sýkorová přitom vstoupila do kvalifikace povedeným výkonem. Po 20 ranách vleže se nacházela na šesté příčce. Vkleče ale sestoupila o 11 příček. Definitivně pak přišla o kontakt s postupovými pozicemi po střelbě vstoje.

Zároveň tak nevyužila další možnost probojovat se na olympiádu v příštím roce. Pokud jí její snaha v tomto směru nevyjde, je připravená ukončit kariéru a založit rodinu.

„Jsem rozpačitá. Musím postupem času přijít na to, co se tady dělo, pořádně si to nechat v hlavě projít. Pokud Rio nevyjde, tak bychom chtěli s přítelem založit rodinu, není důvod čekat. Pokud místo ale vybojuju, tak na olympiádu pojedu,“ prozrazuje plány Adéla Sýkorová.

Opačnou křivku měly v kvalifikaci výsledky Mazurové. Dvacetiletá Češka se posouvala pořadím průběžně vzhůru. K účasti ve finále jí chyběly dva body.

„Jsem zklamaná, že do finále nejdu. Zezačátku foukal vítr a nějak jsem se v tom ztratila. Než jsem se zase našla, tak mi to trvalo nějakých osm ran,“ vysvětlovala Mazurová důvody pomalejšího rozjezdu.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme