Florbal se v návštěvnosti vyrovnal basketbalu, stále ale volá pod divácích

Přilákat větší počet diváků do ochozů na florbalové zápasy. Takové přání mají před víkendovým startem nového ročníku nejvyšších soutěží mužů i žen představitelé České florbalové unie. Florbalu se přitom v české kotlině věnuje víc jak padesát tisíc aktivních hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalista Milan Tomašík v dresu švédského Dalenu | Foto: ibkdalen .se

Největší zájem bývá o Superfinále. Do pražské O2 Areny si vždy najde cestu několik tisíc fanoušků. Na nezájem si nemůže stěžovat ani tradiční letní florbalový Czech Open. Základní část extraligy ale v návštěvnosti přeci jen zaostává.

„Průměrná návštěva zápasu základní části je necelých tři sta diváků. Nejvyšší návštěvy jsou dlouhodobě v Brně, kde přijde na utkání až pět set diváků. Dalšími úspěšnými oddíly jsou Otrokovice a Mladá Boleslav, která na tom v poslední době hodně zapracovala,“ říká ředitel ligových soutěží Zdeněk Mlčoušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český florbal má před sebou těžký úkol, potřebuje přilákat víc diváků do hlediště

Ideální návštěvnost florbalových zápasů na českých palubovkách by se podle Mlčouška měla přiblížit té, kterou se můžou pyšnit v Brnu.

„Číslo, ke kterému se přibližuje Brno, ale i Otrokovice a Mladá Boleslav, to odpovídá našim představám. Chtěli bychom samozřejmě, aby i další oddíly na propagaci zapracovaly,“ přeje si.

Florbalisté v současné době vykazují víc jak 50 tisíc aktivních hráčů a prezident České florbalové unie Filip Šuman je přesvědčený, že právě díky velké základně hráčů počty diváků v halách ještě porostou.

„V návštěvnosti se nám podařilo velice rychle vyrovnat tradičním profesionálním sportům basketbalu a volejbalu. Ze zkušenosti z Finska a Švédska je vidět, že nám návštěvnost postupně narůstat bude. Hráči zestárnou a z aktivního sportování přejdou do fanouškovské obce,“ myslí si.

Už nyní publikum ve větší míře tvoří sami aktivní florbalisté. „Jsem přesvědčený, že ve všech sportech, s výjimkou fotbalu a hokeje, je návštěvnost tvořena z obrovských procent vždy z hráčů a lidí, kteří mají k danému sportu osobní vztah,“ domnívá se Filip Šuman.

Větší zájem o florbal by mohl zvednout případný úspěch na prosincovém mistrovství světa ve Švédsku. Právě přehlídku nejlepších týmů by v roce 2018 mohli znovu vidět také fanoušci přímo v České republice.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme