Florbal se začíná prosazovat i v západní Evropě, MS juniorů hostí Německo

V příštím týdnu přivítá Německo juniorský světový šampionát ve florbale. Mezi kandidáty na medaili budou opět patřit i čeští mladíci, ale špička se stejně jako v seniorech postupně rozšiřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalový reprezentant Aleš Zálesný (vlevo) je na MS zatím druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, tím prvním je Martin Tokoš (vpravo) | Zdroj: ČTK

Poslední medaili získal juniorský tým České republiky před šesti lety - na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Na historické stříbro se mu ale navázat nepodařilo a po dvou čtvrtých místech se chce opět vrátit na medailové pozice.

„Každý rok se mu výrazně zvyšuje kvalita, postupně se začíná blížit mužskému šampionátu. V minulosti se českému týmu povedlo přivézt už několik medailí,“ říká prezident ČFbU Filip Šuman, podle kterého letošní návrat mistrovství světa do Německa může florbalu prospět. Ve stejné zemi se totiž odehrál i poslední šampionát.

„Určitě je zajímavý návrat do Německa po dvou letech, v mezidobí se německému florbalu povedl obrovský krok kupředu. Z pozice mezinárodní federace je pro nás strašně dobře, že se v Německu florbal takhle rozvíjí a má šanci, aby se i tam prosadil mezi velké zavedené sporty.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká juniorská reprezentace ve florbale se představí na mistrovství světa, které hostí Německo

Tomu určitě pomohl i historický úspěch Němců na posledním seniorském MS, kde překvapivě postoupili do semifinále.

Ve skupině narazí čeští mladíci postupně na Dánsko, Finsko a Lotyšsko.

„Sílu vidím ve všech třech týmech velkou. Od Dánska čekám, že bude hrát silný florbal, velmi tvrdý. O Finsku nemá cenu moc mluvit, jeho sílu známe, ale rozhodně se jich nebojíme a věříme, že zápas urveme, nebo se o to aspoň budeme pokoušet,“ věří ve vyrovnaný boj s aktuálními mistry světa kapitán českého výběru Tadeáš Chroust.

Na závěr skupiny přijde na řadu nevyzpytatelné Lotyšsko.

„Tým Lotyšska nesmíme podcenit, to by se nám mohlo nevyplatit,“ dodává osmnáctiletý český kapitán s vědomím, ze se právě v tomto duelu bude pravděpodobně rozhodovat o postupu do bojů o medaile.

Šampionát v Hamburku začne 8. května a vyvrcholí o čtyři dny později.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme