Florbalista Bouška hraje na Poháru mistrů dvojroli

Florbaloví fanoušci se mají po mistrovství světa 2008 opět na co těšit. V Mladé Boleslavi se na zimním stadionu bude hrát Pohár mistrů. Světová klubová elita se v Boleslavi představí od 4. do 8. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O míček bojují před brankou florbalisté Střešovic a Falunu | Foto: Jan Suchan

Švýcarský Wiler Ersigen, švédský tým Storvreta nebo SSV Helsinky. Mužstva, která ve světě rozhodně mají zvuk, dávají tušit, že Pohár mistrů florbalovým svátkem skutečně bude.

„Je to největší florbalová akce tohoto roku, která se bude na světě hrát,“ domnívá se Jiří Bouška. Útočník týmu Billy Boy Mladá Boleslav, který společně s mistrovským Tatranem Střešovice bude na prestižním turnaji hájit v mužské kategorii české barvy.

„Přistupovali jsme k tomu zodpovědně už v letní přípravě, jak hráči, tak vedení. Takováhle akce se hodnotí úspěšně, pokud chodí diváci, je dobrá organizace, ale hlavně pokud domácí týmy mají úspěchy,“ vysvětluje Bouška.

Přehrát

00:00 / 00:00

Florbalovou akci roku pořádá Mladá Boleslav

Jiří Bouška přitom bude pod daleko větším tlakem, než jeho spoluhráči. Reprezentuje nejen klub, ale také pořadatelské město. Je totiž náměstkem mladoboleslavského primátora.

„Jsem členem organizačního štábu. Snažíme se turnaj připravit tak, aby byl vnímán jako úspěšný. Jak po organizační stránce, za kterou jsem zodpovědný, tak jako hráč si přeji, aby to vyšlo i po té sportovní. Mám teda obavy o něco větší než ostatní členové hráčského kádru.“

V ženské části turnaje budou český florbal reprezentovat Herbadent a FBŠ Bohemians. Mají české týmy ovšem v nabité konkurenci šanci na úspěch?

„Český klubový florbal zaznamenal pár zajímavých výsledků s nejlepšími týmy světa. Doufám, že budeme schopni konkurovat Helsinkám i švýcarskému mistru SV Wiler Ersigen, se kterými se utkáme ve skupině. Tatran by měl porazit norského mistra Tunet IBK,“ doufá šéf organizačního výboru Tomáš Pacák. Pořadatelé mají před sebou ovšem těžký úkol, pokusit se vyprodat zimní stadion.

„Věříme, že na našich zápasech bude plno, protože lidé v Boleslavi si cestu na extraligový florbal našli. Nenechají si určitě tuto jedinečnou příležitost ujít. Turnaj tohoto formátu zcela jistě v Mladé Boleslavi už jen tak nebude,“ zdůraznil Tomáš Pacák.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme