Florbalista Skalík se chtěl na MS ukázat, zlomil si ale ruku a je z něj divák

Florbalové mistrovství světa nepřináší jen veselé příběhy, jako třeba vítězství Čechů nad Japonci o dvacet gólů. Útočník Vojtěch Skalík hraje ve Švýcarsku od 18 let, a tak se chtěl v Curychu vytáhnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Skalík o šampionát vinou zranění přišel, sleduje ho tak aspoň z publika | Foto: ČFbU .

Na šampionát pozval i rodinu, aby jí ukázal nový domov a hlavně svoje florbalové umění. Jenže na posledním tréninku na soustředění si zlomil ruku, a tak sleduje mistrovství jen jako divák.

Pro Skalíka je to vůbec první vážnější zranění. Čechům fandí v hledišti ve svém reprezentačním dresu po boku švýcarské přítelkyně.

„Je to hodně divné! Úplně jiný pocit, než kdybych se zranil v lize, když se s někým rozejde holka, nebo když někdo dostane padáka v práci. Protože člověk tím florbalem žije, každý den trénuje, strašně dlouho se na to připravuje,“ říká.

„Jsem zvědavý, jak se s tím poperu. Ale zatím mě to moc nebaví tady sedět a dívat se. Radši bych chytil hokejku do ruky a hrál bych,“ usmívá se Vojtěch Skalík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zraněným florbalistou Vojtěchem Skalíkem mluvil Jan Suchan

I když je věčným optimistou, jsou chvíle, které úplně psychicky nezvládá. „Ve čtvrtek jsem byl tady v Curychu za klukama na tréninku, ale za půl hodiny jsem musel jít domu, protože jsem se na ně nemohl koukat, jak jim to střílí. A já ani nemůžu držet hokejku.“

Přesto chtěl být 26letý útočník na hotelu s týmem, což prý ale nejde, a tak bydlí ve svém curyšském bytě. V tom všem smutku si ale dokáže najít i klady - kvůli mistrovství si nemusí brát dovolenou a také pořádně uvidí sestru s matkou, které přijedou.

„Vůbec je přes rok nevidím, takže s nimi můžu strávit čtyři dny. Nedívají se na mne jen z tribuny, ale pokecáme. Možná půjdeme v pátek někam lyžovat, když je volný den,“ prohlásil Vojtěch Skalík.

Hned vzápětí ujišťuje, že on bude jen čekat pod svahem u kávy. A až se z hor vrátí na sobotní semifinále, věří, že Češi Švédy v předpokládaném souboji poprvé v historii porazí.

„My jsme si říkali cíl. A tím je pro nás medaile, zlatá medaile. Partu máme super. V semifinále jdeme asi na Švédy. A Švédové jsou na tom momentálně o hodně lépe než Finové, protože ti ztratili, a Švédové udělali hodně velký pokrok za ten rok a půl. Ale je to jenom zápas, jeden den, když bude forma a štěstí, tak se dají porazit i Švédové,“ doufá florbalový smolař Vojtěch Skalík.

Před tím ale musí národní tým ještě odehrát několik zápasů. Nejdříve se večer v curyšské Saalsporthalle utká od půl osmé se Spojenými státy.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme