Florbalisté prohráli s Finskem 3:6, na MS budou hrát o bronz

Čeští florbalisté se o senzaci v semifinále MS nepostarali. Nad Finskem sice v úvodní třetině dvakrát vedli, zkušenější Seveřané ale dokázali zápas otočit a po vítězství 6:3 postoupili do finále. Na český národní tým čeká boj o třetí místo.

Čeští florbalisté bojují na MS o postup do finále

Čeští florbalisté bojují na MS o postup do finále | Foto: Martin Fousek

Odvážný vstup do zápasu vyústil pro českou reprezentaci nevyužitou šancí Tomašíka, na konci 10. minuty už ale národní tým vedl po pohotové střele Tomáše Sladkého. Finští favorité ale okamžitě reagovali šikovnou akcí Moilanena.

Po skvělé Jendrišákově diagonální přihrávce a zakončení Jana Natova opět vedl český národní tým, pak ale při přesilové hře vyrovnal Jani Kukkola a dvě minuty před koncem první třetiny získal soupeři vedení Kailiala. První třetinu Češi prohráli 2:3.

Ve druhé třetině měl obrovskou šanci benjamínek týmu Patrik Dóža, nedokázal ale prostřelit skvělého Kosonena, vyrovnat se povedlo až ve 32. minutě Tomáši Sladkému, který využil skvělou práci napadajícího Tokoše. Svůj druhý gól ale vstřelil i Miko Kailiala a opět získal Finův vedení.

Na 5:3 zvýšil ve 48. minutě dorážející Mika Kohonen. Skandinávci využili zbytečné vyloučení Toma Ondruška. O chvíli finský střelec navíc neproměnil trestné střílení. Češi se ke kontaktnímu gólu nedostali, v závěrečné hře bez brankáře navíc Jani Kukkola korunoval finskou výhru 6:3.

Poražená reprezentace bude hrát v neděli v poledne o třetí místo na turnaji, finále začíná v půl čtvrté odpoledne. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Švédsko a Švýcarsko, jasným favoritem jsou domácí Švédové.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít