Florbalisté rozdrtili Japonsko rekordním skóre 25:1

Rekordním výsledkem 25:1 skončilo utkání českých florbalistů s Japonskem v základní skupině mistrovství světa v Helsinkách. Český výběr je tak po dvou zápasech ve skupině na prvním místě a k postupu mu v utkání s Norskem stačí remíza.

florbal Česko-Japonsko

florbal Česko-Japonsko | Foto: Česká florbalová unie

Obrovské nadšení podpořené bojovností přinášelo Japoncům úspěch pouze v první třetině, kdy pouze třikrát inkasovali. Druhá část ovšem nabídla výraznou změnu. Češi v ní zaznamenali čtrnáct branek a ve třetí třetině přidali dalších osm gólů.

Nejlepší mušku měl se čtyřmi góly Tomáš Sladký, nejvíce bodů si připsal Milan Tomšík, který ke třem vstřeleným gólům přidal ještě čtyři asistence. Japonsko zaznamenalo čestný úspěch ve druhé třetině za stavu 11:0.

00:00 / 00:00

Pavel Petr o rekordním vítězství českých florbalistů nad Japonskem

Česká republika - Japonsko 25:1 (3:0, 14:1, 8:0)

Branky a nahrávky: 2. Fridrich (Ostřanský), 4. Garčar (Ostřanský), 20. Sikora (Skalík), 21. Skalík (Sikora), 22. Sladký (Tomašík), 23. Zálesný (Sikora), 24. Slaný (Ostřanský), 25. Sikora (Skalík), 29. Jelínek (Deutsch), 32. Tomašík (Skalík), 33. Jendrišák (Tomašík), 35. Tomašík (Sladký), 37. Fridrich (Slaný), 38. Sladký (Tomašík), 38. Jakůbek (Skalík), 39. Ostřanský, 40. Skalík (Zálesný), 47. Richter (Fojta), 48. Tomašík (Deutsch), 54. Sladký (Šebek), 55. Chrápek z trestného střílení, 55. Sladký (Tomašík), 58. Deutsch (Jelínek), 59. Fridrich (Slaný), 60. Chrápek (Fojta) - 34. Katena (Tajima). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1682.

Česká republika: Kafka - Chrápek, Jakůbek, Garčar, Slaný, Deutsch, Jelínek - Fojta, Sikora, Skalík - Ostřanský, Fridrich, Richter - Tomašík, Jendrišák, Zálesný - od 21. navíc Sladký, Šebek. Trenéři Tomáš Trnavský, Filip Vítek a Jan Vavrečka.
Japonsko: Takanori Nakagawa (v 32. na TS, od 37.-40. a v 51. i v 55. na TS Kikuči) - Nakai, Arai, Košino, Kondo, Abe, Kon - Hišinuma, Watabe, Tomoaki Nakagawa - Tajima, Katena, Akagami - Jasuno, Cudome, Išizaki. Trenéři: Takanobu Jošino a Takeši Mijazawa.