Florbalisté si zahrají o světový bronz. Sen o finále zničili Finové sedm vteřin před koncem

Čeští florbalisté na mistrovství světa v Rize sahali po prodloužení v semifinále proti Finsku. Severskému soupeři ale počtvrté za sebou při semifinálové účasti podlehli, rozhodující gól dostali pouhých 7 sekund před koncem. O bronz si reprezentanti zahrají se Švýcarskem, finále bude mít tradiční obsazení Švédsko - Finsko.

český florbal hra

český florbal hra | Foto: Martin Flousek ceskyflorbal.cz, xflorbal.cz

Z posledních pěti šampionát se český florbalový tým čtyřikrát dostal mezi nejlepší čtyři. Pokaždé ale vypadl se stejným soupeřem – Finskem. Letos ale šlo o nejtěsnější zápas. Národní tým smazal dvoubrankový finský náskok, jenže 7 sekund před koncem inkasoval rozhodující branku na 3:4.

Finové jsou v semifinále vždy favoritem a svou roli začali potvrzovat v první třetině. Po deseti minutách otevřel skóre Sami Johansson, o 4 minut později Kailialu využil přesilovku a zvýšil na 2:0.

V polovině zápasu snížil po přihrávce Tokoše Tomáš Sladký, jenže Seveřané reagovali po třinácti vteřinách po hrubé chybě české obrany. Druhý gól v zápase vstřelil Sami Johannson.

Jenže Čechy dvougólové manko nezlomilo. Chvíli před druhou přestávkou se od levé tyče prosadil Tom Ondrušek a snížil. v 55. minutě prokázal obrovské sebevědomí Daniel Šebek. Útočník švýcarského Grünenmattu si vyjel zpoza branky, otočil se do střelecké pozice a vyrovnal.

Zápas směřoval do prodloužení, jenže tam nedošel. 7 sekund před koncem Eemeli Salin napřáhl od levého mantinelu a prostřelil Lukáše Součka v české brance. Další vyrovnání i přes obrovský tlak v posledních vteřinách nepřišlo.

O třetí místo si čeští florbalisté zahrají v neděli od 13:45 se Švýcarskem. O zlaté medaile budou v podvečer zápasit Finové a Švédi. Na šesti mistrovstvích od roku 2006 měly zápasy o medaile pětkrát stejné složení.

Mistrovství světa florbalistů v Rize:
Semifinále:
ČR - Finsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Sladký (Tokoš), 36. Ondrušek (M. Beneš), 55. Šebek (Jendrišák) - 11. S. Johansson (Salo), 15. Kailiala (Kotilainen), 33. S. Johansson (Lamminen), 60. Salin. Rozhodčí: Soderman, Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 6445.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít