Florbalisté Střešovic ve finále mocně finišovali, přesto jsou druzí

Florbalisté Tatranu Střešovice na vítězství v Poháru mistrů nedosáhli. Ve finále na mladoboleslavském zimním stadionu Pražané prohrávali s SSV Helsinky 0:4, nakonec dokázali snížit na 3:4, kýženého vyrovnání už se ale nedočkali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalisté Tatranu děkovali se stříbrnými medailemi divákům v Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Střešovice druhým místem vyrovnaly historický úspěch, jehož dosáhly loni v Lotyšsku Vítkovice. S obráncem Tatranu Michalem Podhráským si povídal reportér Pavel Petr.

O výsledku finále rozhodla 2. třetina, kde jste inkasovali 4 branky, je tomu tak?

Určitě. Odstartoval to první gól. Do té doby nehráli nic moc, ale pak se chytli a nasypali nám. Do poslední třetiny jsme si něco řekli, fungovalo to, ale už bylo málo času.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po finále si Pavel Petr pozval před mikrofon Michala Podhráského

Co jste od zápasu s SSK Helsinky čekali? Favoritem byl před finále soupeř…

To co jsme si řekli, tak to oni i hráli. My jsme na ně chtěli hrát celou dobu jako v první a třetí části, kde to fungovalo. Nevím, proč jsme ve druhé třetině toho také nevyužívali. To nás stálo zápas.

Asi hodně musí mrzet, že do 23. minuty jste drželi nerozhodný stav 0:0, že?

Mrzí to i kvůli tomu, že jejich góly nebyly žádné parádní akce, ale spíš naše kiksy. Prostě laciné branky. Určitě se to dalo odehrát lépe.

Před třetí částí bylo v kabině asi pořádně dusno. Věřili jste stále, že ještě můžete s utkáním něco udělat?

V šatně dusno nebylo, spíš napětí, že takový zápas už nemusíme nikdy v životě hrát. Řekli jsme si, že to půjdeme zkusit, víme, co chceme hrát, umíme to hrát, když to zahrajeme, tak to třeba vyjde, když ne můžeme odejít se vztyčenou hlavou. To jsme dodrželi a nemáme se za co stydět.

Převažuje tedy pocit zklamání nebo nakonec pocit, že jste dokázali zápas ještě alespoň zdramatizovat?

Určitě zklamání. Kdybychom ho zdramatizovali tak, že vyhrajeme, bylo by to jiné. Takhle si za čas řekneme, že jsme potrápili finského mistra, který ve své lize nemá konkurenci, ale to přijde až časem. Pak si člověk uvědomí v širším kontextu, jaké zápasy jsme tady dokázali odehrát.

Je mezi českým a finským klubovým florbalem tedy opravdu tak malý rozdíl?

Pouze v tom, že oni jsou na takovéhle vyrovnané zápasy zvyklejší. V lize hrají tak dvacet vyhecovaných utkání. My v play-off jen čtyři. Chvíli nám vždycky trvá, než na mezinárodní scénu přejdeme a adaptujeme se. Kdybychom hráli v lize vyhecovaných utkání víc, přibližovali jsme ještě rychleji.

Potěšila vás také skvělá atmosféra a povzbuzování diváků? Protože na závěr mladoboleslavského Turnaje mistrů vytvořili výbornou kulisu.

Těšíme, že se chytli nejen diváci, kteří přijeli s námi, ale přidali se i místní. Když plný stadion po zápase skanduje:„Hoši děkujem!“ To člověka zahřeje.

Pohár mistrů ve florbalu v Mladé Boleslavi:

Muži - finále:
Tatran Střešovice - SSV Helsinky 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)

Branky: 43. Richter, 45. Ondrušek, 48. T. Vávra - 23. Strömsten, 24. Petri Halonen, 37. Järvinen, 39. Tiitu. Rozhodčí: Rasbrink, Grahn-Gustavsson (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 2084.

Kanadské bodování: 1. Järvinen (SSV Helsinky) 4 zápasy/11 bodů (9 branek + 2 asistence), 2. Öhman (Storvreta) 3/9 (6+3), 3. Ondrušek (Střešovice) 4/9 (4+5), ...5. Garčar (Střešovice) 4/7 (4+3)
All Star tým: David Rytych - Tero Tiitu (oba SSV Helsinky), Milan Garčar - Marek Vávra (oba Střešovice), Mika Kohonen (Storvreta), Juho Järvinen (SSV Helsinky)
Nejužitečnější hráč: Juho Järvinen

Ženy - finále:
SC Classic - Djurgaarden IBK 5:9 (0:2, 1:3, 4:4)

Kanadské bodování: 1. Lindströmová 4 zápasy/17 bodů (12 branek + 5 asistencí), 2. Andreasonová (obě Djurgaarden) 4/12 (6+6), 3. Alankoová (Classic) 4/11 (8+3), ...15. Jílková, Kotíková (obě Herbadent) 4/4 (2+2)

All Star tým: Daniela Kreisingerová (Classic) - Malin Erikssonová, Moa Tschöpová - Emelie Lindströmová (všechny Djurgaarden) - Eliisa Alankoová (Classic), Malin Andreasonová (Djurgaarden)

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme