Florbalistky budou hrát na domácím MS o bronz

České florbalistky budou hrát na domácím mistrovství světa o bronzové medaile. V semifinále totiž podlehly Švédsku vysoko 2:9. Finále bude tradičně severské, ve druhém semifinále totiž Finsko zdolalo Švýcarsko 6:2.

České florbalistky na domácím MS čeká čtvrfinálový zápas s Polskem

České florbalistky na domácím MS čeká čtvrfinálový zápas s Polskem | Zdroj: ČTK

Švédské hráčky začaly zápas hodně aktivně, prakticky pořád byly před českou brankou a nepouštěly domácí tým z vlastní poloviny. Nejdříve mířily jen do tyček, ale ještě do konce první třetiny si vybojovaly dvoubrankový náskok.

Oživení přinesly dva góly Anet Jarolímové, která po rychlém protiútoku ve 27. minutě vyrovnávala na 2:2. „Myslím, že jsme neudržely v hlavách, že s takovým týmem držíme nerozhodný výsledek. Pak dokázaly, že se nesesypou, nasázely nám tam góly a zase byly nahoře,“ shrnula útočnice Hana Sládečková.

00:00 / 00:00

S Hanou Sládečkovou mluvil po zápase reportér Pavel Petr

České naděje rychle vzaly za své. Nejlepší tým světa se totiž opět usadil ve svém útočném pásmu a rychle si znovu zajistil náskok.

Nejdříve se Tschopová trefila z poloviny hřiště přesně do horního růžku, o minutu později přidala nádhernou tečí čtvrtý gól Wikströmová. Rychlý protiútok ve 36. minutě a přesná střela k tyčce o chvilku později zajistily Švédkám poklidné vedení před poslední třetinou.

V ní konečné skóre ještě navýšily a mohou se těšit na zítřejší finále proti Finsku. Česko naopak krátce po poledni čeká boj o bronz proti Švýcarsku.

ČR - Švédsko 2:9 (0:2, 2:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Jarolímová, 27. Jarolímová (H. Sládečková) - 6. Jakobssonová, 10. Mattssonová (Lindströmová), 28. Tschopová (Lindströmová), 29. Wikströmová (Eiremoová), 36. Jakobssonová (Mattssonová), 36. Karlssonová (Wijková), 47. Larssonová, 49. Lindströmová (Tschopová), 58. Eiremoová (Wikströmová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4694.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít