Florbalistky rozehrají Mistrovství světa

Soubojem proti Spojeným státům vstoupí české florbalistky do bojů na mistrovství světa ve Švédsku. Utkání začíná ve 20 hodin a národní tým by mělo nastartovat k cestě mezi čtyři nejlepší celky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magdaléna Šindelová | Foto: florbal. cz

České florbalistky ještě nikdy v historii medaili z Mistrovství světa nepřivezly. Tentokrát si věří, že by mohly bilanci napravit. Na úvod je prověří soupeřky, které přecejen příliš často nepotkávají.

„Spojené státy americké známe akorát z Mistrovství světa v Dánsku, kde skončily na 7.místě a udržely se v A skupině. Nemáme s nimi žádné kontakty, ale nepředpokládáme, že by to měl být nějaký silný soupeř," ," popisuje reprezentační trenér Jaroslav Marx.

Druhý zápas bude zápas rozhodující, s Lotyšskem, kde Lotyšsko je takový tradiční soupeř. Hraje ze zabezpečené obrany a chodí do rychlých protiútoků s častou střelbou.My budeme muset být trpěliví, dobývat jejich obranu a budeme se muset snažit hlavně si dát pozor na ty jejich rychlé protiútok," říká o prvních dvou duelech v základní skupině reprezentační trenér Jaroslav Marx.

Přehrát

00:00 / 00:00

Florbalistky rozehrají Mistrovství světa

Třetím soupeřem bude jeden z favoritů celého turnaje, domácí Švédsko. „Bude to zápas o vůli, o tom, abychom dosáhli co nejlepší výsledek. Poslední zápas ve skupině bude zápas s Norskem. S Norskem jsme hráli teď na turnaji v Polsku. Porazili jsme ho 8:2, ale výsledek se zrodil až v posledních patnácti minutách. Do té doby to bylo velmi vyrovnané utkání," dodává Marx.

V přípravě na světový šampionát český tým neponechal nic náhodě. Ke slovu přišly i akce, které měly dát tým ještě více dohromady.

„Příprava byla velmi dobrá. My jsme se sešli minulý týden v Bystřici nad Pernštejnem, kde jsme mimo herní činnosti měli teorie, měli jsme tam i teambuildingové akce, takže jsme opravdu velmi dobře připraveni. A naštěstí až na jeden případ se žádná chřipková epidemie nekonala," kvitoval s potěšením trenér.

Na lavičce národního týmu překonal už hranici devadesáti zápasů. Samozřejmě se ale nemohl ubránit otázce, co on sám od vystoupení ve Švédsku očekává. „Myslím se, že náš celek je velmi silný a účast v semifinále je reálná."

Máme na medaili

S kapitánskou páskou povede na Mistrovství světa český výběr jedna z nejzkušenějších hráček, Magdalena Šindelová. Mimochodem, jak příjmení napovídá, dcera současného trenéra české hokejové reprezentace do dvaceti let, Jaromíra Šindela. Připouští si tlak v souvislosti s vyhlášeným útokem na medaile?

„Tlak by trošičku měl být, protože si myslím, že do té top čtyřky bychom měly patřit a měly bychom to potvrdit. Na druhou stranu jsem zažila Mistrovství světa v Singapuru, kdy náš tým byl také v semifinále,"uvědomuje si Šindelová.

„Myslím si, že tehdy ta naše úroveň byla úplně jinde, než je dnes. Je tady hodně nových holek, mladých holek, a myslím si, že to přináší pokrok i zlepšení. A ten tlak by tam asi měl být, ale nemyslím si, že bychom to neměly zvládnout, že by to nemělo být v našich silách,"prorokuje kapitánka.

Je malá základna

Dá se přitom předpokládat, v případě postupu do semifinále, boj o bronzové medaile se Švýcarkami. Švédky a Finky se přeci jen pohybují o stupínek výše. Co českým florbalistkám chybí právě k tomu, aby se ještě více seveřankám vyrovnaly?

„Léta dřiny, rozšířit hráčskou základnu, protože když vybíráte do nároďáku v Čechách a když vybíráte do nároďáku ve Švédsku, tak je to prostě někde jinde a máte větší ten materiál, s kterým se dá pracovat," uvědomuje si česká opora.

„ Je velká konkurence v klubech, které nutí hráčky třeba ve Švédsku, ve Finsku, aby na sobě makaly. Nikdo nemá nominaci jistou a myslím si, že ta konkurence je náš největší nedostatek, který my postrádáme a nenutí hráčky na sobě pracovat." domnívá se Magdalena Šindelová.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme