Florbalistky vybojovaly první medaili z MS, mají bronz! Potřetí vyhrály Švédky

České florbalistky vybojovaly historicky první medaili na mistrovství světa. Na šampionátu v Sankt Gallenu získaly bronz, když porazily v zápase o třetí místo domácí Švýcarky 3:2. V utkání přitom Češky prohrávaly už 0:2, dvěma brankami v rozmezí tří minut ale vyrovnaly a rozhodující gól vstřelila osm minut před koncem Dominika Šteglová.

Radost českých hráček z bronzových medailí

Radost českých hráček z bronzových medailí | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně trenérského dua Karolína Šatalíková – Markéta Šteglová přitom do utkání vstoupily se zbytečným respektem a aktivitu na hřišti přenechávaly agilním švýcarským soupeřkám. Už v 5. minutě tak otevřela skóre utkání Julia Suterová.

Až do poloviny utkání bylo Švýcarsko na palubovce lepším týmem a svou převahu dokázalo ještě jednou gólové vyjádřit, když se v čase 30:36 prosadila Corin Rüttimannová.

Jenomže české družstvo nesložilo zbraně a v přesilové hře zaznamenala kontaktní branku Iveta Hyršlová. Tato trefa jako by Češky postavila na nohy, Švýcarkám byly najednou vyrovnaným soupeřem a mnohdy měly i převahu.

Vyrovnání přišlo v 37. minutě a postarala se o něj Hana Lacková, při které stál v té chvíli i notný kus štěstí. Během dvou a půl minuty tak český celek dal dvě branky a nalomil švýcarskou psychiku.

Rozhodující moment nastal osm minut před koncem základní hrací doby, kdy sice Dominka Šteglová švýcarskou brankářku Heidi Judovou napoprvé nepřekonala, z dorážky už se ale nemýlila – a jak se později ukázalo, vystřelila tak České republice historicky první medaili z mistrovství světa.

Česká reprezentace tak vyrovnala výsledek svých mužských kolegů, kteří se z bronzových medailí na světovém šampionátu radovali před rokem ve Finsku, kde shodou okolností porazili rovněž švýcarský národní tým.

Florbalistky Švédska v St. Gallenu zdolaly ve finále Finsko 4:2. Tým Suomi dokázal suverénky turnaje jako jediný potrápit, dvakrát se dostal po dvoubrankové ztrátě na kontakt, ale v 57. minutě potvrdila vítězství Tří korunek Karolina Widarová.

Mistrovství světa florbalistek v St. Gallenu:

Finále:

Švédsko - Finsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Erikssonová (Scheerová), 10. Wijková (Karlssonová), 23. Kristofferssonová (Lindströmová), 57. Widarová (Wikströmová) - 22. Kokková (Uimonenová). 38. vlastní. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Diváci: 2520.

O 3. místo:

Švýcarsko - Česká republika 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Suterová (Rüttimannová), 31. Rüttimannová (Andereggová) - 35. Hyršlová (K. Bočanová), 37. Lacková (Szotkowská), 52. Šteglová (Urbánková). Rozhodčí: Heiskanenová, Saariová (obě Fin.). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 2520.

Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Billá, Černá, Kotíková, od 12. navíc Macurová - Koníčková, Urbánková, D. Šteglová - Hyršlová, A. Bočanová, K. Bočanová - od 12. Szotkowská, Vojáčková, Lacková - od 11. Jílková, od 36. navíc Jarolímová. Trenérky: Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová.

O 5. místo:

Norsko - Polsko 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 7. Farnesová, 11. Jarmundová, 50. Landsgardová, 59. Haugová, rozhodující sam. nájezd Einstulenová - 4. a 39. Paziová, 25. Kwiecinská, 52. Piotrowská.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít