Florbalistům Tatranu chybí na Czech Open kvarteto zkušených

Praha patří až do neděle florbalu. Devatenáctý ročník Fortuna Czech open ozdobí rekordní účast 252 týmů prakticky z celé Evropy. Mimochodem na palubovkách jedenácti hal se tak představí odhadem pět tisíc florbalistů v pěti kategoriích. Mezi nimi i mistrovský Tatran Střešovice vedený Janem Zahalkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatran Střešovice opět mistrem

Tatran Střešovice opět mistrem | Foto: archiv klubu Tatran Střešovice

Jen těžko je možné ve florbalovém světě hledat takový turnaj, jako ten pražský. Získal si uznání, start na něm je považován za prestižní záležitost.

„Je to svátek florbalu, hraje se před plnou halou, hráči si to mohou užít. Jsem zvědav, jak se finálový den letos zvládne na Podvinném mlýně, protože kapacita haly je menší než v předchozích letech. Jak organizátoři, tak hráči to nebudou mít snadné. Snem každého týmu je dostat se do finále a zahrát si nejsledovanější zápas turnaje před zaplněnou halou,“ vysvětluje kouč střešovického Tatranu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér florbalistů ze Střešovic Zahalka před CO.mp3

Z Tesla Arény, jak už kouč mistrovského celku Jan Zahalka naznačil, se závěr turnaje letos přesouvá na Podvinný Mlýn. Zní to neuvěřitelně, ale hokejovou halu si v tradičním florbalovém termínu pronajala náboženská společnost Svědkové Jehovovi. Ani to nic pochopitelně nebrání nejvyšším ambicím Tatranu. Je připraven na finále?

„Naším cílem je dostat se alespoň do semifinále. Předloni se nám to povedlo, loni nás vyřadili Švédové už ve čtvrtfinále a semifinále hráli už jen švédské týmy. Uvidíme jak se s tím letos popereme, únava u hráčů se bude množit, protože zápasů je spousta. Samozřejmě bych si finále hodně rád zahrál, ale i kvůli absencím důležitých hráčů na tomhle turnaji, je to spíše sen!“

Skutečně, ve střešovické sestavě chybí ze zdravotních důvodů řada tradičních opor.

Zahalka: finále je sen

„Milan Fridrich, Dušan Přívara, Aleš Hlavička, Honza Klimeš to jsou hráči z prvních deseti v týmu, takže to je velké oslabení. Na druhou stranu je to příležitost pro mladší hráče, kteří s námi absolvovali celou letní přípravu a jeví se velmi dobře. Uvidíme, jak se oni s touhle výzvou poperou, kdy dostanou více prostoru než normálně a co předvedou v konkurenci kvalitních týmů.“

K favoritům elitní mužské kategorie patří bezesporu šestinásobní vítězové a obhájci prvenství z loňského ročníku florbalisté Pixbo Wallenstam i další švédský tým IBK Dalen. Stranou nebude chtít zůstat ani jediný finský zástupce Koovee s Tomášem Sladkým v sestavě. Co však chybí českým celkům k tomu, aby si v nabité konkurenci zahráli finále nebo se probojovaly alespoň mezi čtyři nejlepší celky?

„Chybí disciplína v přípravě - tvrdě trénovat a absolvovat těch tréninků více. Špička se vyrovnává, pokaždé se k ní o kousek přiblížíme, ale pak mi přijde, že ty kvalitnější týmy nám zase o krok utečou. Dát dohromady nejlepší tým z nejlepších hráčů, kvalitně se připravit a zahájit přípravu dříve než u nás bývá zvykem,“ nabízí recept Jan Zahalka.Ve hře je navíc lákavých 100 000 Kč.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme