Florbalová revoluce - o mistrovi rozhodne jediný zápas

Česká florbalová unie představila revoluční projekt. Od příštího roku už nebude k vidění žádná finálová série. Rozhodovat o českém mistrovi totiž bude - jak v ženské, tak v mužské extralize - jediný zápas. Přestože se projekt dočkal široké podpory extraligových klubů, najdou se i skeptické hlasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal | Foto: ČFbU .

„Já s tím nesouhlasím. Myslím si, že na ten krok velmi brzo. Přijdeme o několik kvalitních zápasů ve finálové sérii. Nevím zda se podaří tuhle informaci rozšířit na tolik, aby přišlo dostatek lidí a vynahradil tu návštěvu na ostatních finálových utkáních,“ říká trenér třináctinásobného českého mistra Tatranu Střešovice Jan Zahalka.

Samozřejmě počítá s tím, že se jeho tým dostane do finále, ve kterém mimochodem nechyběl od sezony 1995 - 96 ani jednou a letos to také nebude jiné - o svůj čtrnáctý triumf se Střešovice utkají s Ostravou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Florbalová revoluce - o mistrovi rozhodne jediný zápas

Zpět ale k revolučnímu nápadu, ve kterém se od příští sezony rozhodne o mistrovi v jediném zápase. Česká florbalová unie o radikálním kroku diskutovala necelé dva roky, takže by mělo být vše dobře promyšleno a nachystáno. Jestli to ale přinese ovoce, se samozřejmě teprve uvidí.


„Uvědomujeme si, že je to odvážný krok, ale je zaměřen k tomu, aby tohle nejen výjimečné utkání, ale celý den, protože se to netýká jen mužů, ale i žen, přitáhl pozornost i těch fanoušků,kteří florbal běžně nesledují,“ říká prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Jiné zkušenosti

Hráči se ale obávají, že přijdou o napínavé finálové bitvy, na které se vždy těší a odnášejí si z nich mnoho zkušeností.


„Z hráčského hlediska je mi líto, že těch kvalitních utkání bude méně. Chápu to, že jeden zápas, který bude propagován může přinést větší ohlas a třeba i větší finance do florbalu,“ komentuje jeden finálový zápas - z hráčského pohledu - kapitán Střešovic Milan Fridrich.


Podle slov Filipa Šumana ale o napínavé bitvy nikdo nepřijde, protože se zároveň zvýšil počet playoffových zápasů ze tří na čtyři.


„Paradoxně dochází k rozšíření čtvrtfinálové a semifinálové série, tím by měla být nahrazena ta obtížnost finálových zápasů, které ty dva týmy mohly sehrát. Určitě i psychicky náročné to jediné utkání přinese hráčům zkušenosti, které pak budou moci využít například i v národním dresu,“ dodává prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Takzvané superfinále už zná svůj termín - bude se hrát 21.dubna 2012 buď v Praze, nebo Ostravě.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme