Florbalový Czech Open nabídne také zápasy elitních ženských týmů

Tradiční Czech Open a mistrovství světa žen. Takové lahůdky čekají na příznivce florbalu v letošním roce. První z těchto turnajů hostí Praha od čtvrtka do neděle. Pro hráčky i trenérky to bude prověrka výkonnosti v souvislosti s šampionátem, který Brno a Ostrava přivítají v prosinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Superfinále play off florbalové extraligy žen Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice hrané 20. dubna v pražské O2 areně. Hráčky Herbadentu se radují z vítězství. | Zdroj: ČTK

Už Czech Open nabídne vedle elitní mužské kategorie přehlídku nejlepších ženských týmů. Je jasné, kde je možné hledat favoritky.

„Jsou to švédské týmy Dalen a Pixbo, které si tradičně jezdí pro vítězství. Herbadent se jim několik let snažil dost jasně naznačit, že to tak nebude, ale i přesto předloni Pixbo vyhrálo. Pak je to SB Pro. To je finský vicemistr, který před letošní sezonou posílil, takže to bude hodně dobrý tým. Dále také švýcarský Burgdorf. V jeho případě se dva týmy spojily v jeden, bude to také kvalitní tým,“ říká trenérka české reprezentace Karolína Šatalíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turnaj Czech Open nabídne také kvalitní zápasy ženských týmů

Turnaj je pro ni ideální možností vidět v akci nejen hráčky nominované na mistrovství světa.

„Pro nás je to perfektní možnost vidět všechny reprezentantky v herním zatížení. Teď se začíná tvořit jádro reprezentačního týmu, takže uvidíme, jak jsou na tom hráčky po letní přípravě a v jaké jsou formě. Hned 14 dní po Czech Open následuje naše další soustředění,“ vysvětluje Karolína Šatalíková.

Čtyři měsíce před šampionátem má trenérka zamotanou hlavu především ze sestavy. Výběr hráček pro vrchol sezóny se totiž zúžil.

Prahu čeká florbalový svátek, ve čtvrtek startuje Czech Open

Číst článek

„Původně jsme pracovali s 30 hráčkami, postupně ale některé kvůli zraněním nebo konci kariéry z té třicítky odpadly. Takže momentálně máme na soupisce nějakých 25 hráček, navíc je ještě Tamara Hašová zraněná. To, jak namíchat sestavy, jak postavit pětky, bude nejdůležitější věc, na které budeme pracovat.“

Czech Open je pro hráčky prestižním turnajem

Pokud se nestane nic mimořádného, jisté místo v sestavě národního týmu bude mít opora mistrovského Herbadentu Dominika Šteglová. Zatím ovšem řeší pouze Czech Open.

„Je to hlavně zpestření letní přípravy, kdy už se dostáváme trochu k hokejce. Potkáme se se super týmy. Celá ta atmosféra, kdy se po Praze toulá spousta florbalistů s hokejkou, to je Czech Open,“ říká Šteglová.

Není pochyb o tom, že jednotlivé zápasy pražského turnaje hráčky vnímají velice prestižně. Skutečnost, že se jedná ve své podstatě o přípravná klání, nehraje žádnou roli.

„Já si myslím, že je to jako každý jiný zápas. Sice je to přípravné utkání, ale vždycky do toho jdete na maximum. Samozřejmě se trochu víc točí sestavy, zkouší se různé herní systémy a všechny týmy jsou na začátku přípravy, ale tenhle turnaj vždycky chcete vyhrát,“ uzavírá florbalové povídání Dominika Šteglová.

Pavel Petr, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme