Florbalový pohár získali muži Vítkovic a ženy Herbadentu Praha

Florbalisté Vítkovic získali poprvé Český pohár. Ve finále v hale Sparty na Podvinném Mlýně porazili Chodov 7:5. Mezi ženami získaly trofej hráčky Herbadentu SJM Praha, které vyhrály nad Libercem 9:2.

Florbal Vítkovice

Florbal Vítkovice | Foto: Šárka Rojková

Finále mužů rozhodla povedená druhá třetina Vítkovic. Ty v ní totiž pětkrát skórovaly a odskočily Chodovu na tříbrankový rozdíl. Pražský tým se trefil v poslední části hry pouze jednou, a tak titul putuje poprvé v historii do vítkovického týmu. Vítěz získal i prémii 100 tisíc korun.

Ve finále žen se ještě po druhé třetině zdálo, že půjde o velký boj. Jenže pražský Herbadent (dříve i pod názvy Tatran Střešovice a Děkanka Praha) žádné drama nepřipustil. V posledním dějství nasázel Liberci šest gólů a slaví sedmé pohárové vítězství v řadě. Za triumf dostal Herbadent 50 tisíc korun.

Finále florbalového Českého poháru v Praze:

muži:
1. SC Vítkovice - TJ JM Chodov 7:5 (2:2, 5:2, 0:1)
Branky: 8. a 38. V. Hrubý, 24. a 31. Řezanina, 14. Jelínek z trestného střílení, 32. Sova, 36. Polášek - 1. a 31. z trestného střílení Curney, 19. Sýkora, 38. Jendrišák, 41. Kotlas. Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 821

ženy:
Herbadent SJM Praha 11 - FBC Liberec 9:2 (2:0, 1:2, 6:0)
Branky: 17., 47. a 53. Krupnová, 14. a 48. Jarolímová, 40. Jílková, 52. Kotíková, 58. Billá, 59. Klímová - 27. vlastní Jílková, 37. Mlejnková. Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 2:5. Využití: 5:2. Diváci: 316

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít