Formu českých basketbalistů před ME prověří turnaj v Řecku

Čeští basketbalisté finišují s přípravou ne evropský šampionát. Prověřit by je měl kvalitně obsazený turnaj v Řecku, kde se od pátku postupně utkají s domácím výběrem, Ruskem a týmem Bosny a Hercegoviny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský s trofejí pro nejlepšího basketbalistu za klubovou sezonu 2014/15 a reprezentační sezonu 2014

Tomáš Satoranský s trofejí pro nejlepšího basketbalistu za klubovou sezonu 2014/15 a reprezentační sezonu 2014 | Zdroj: ČTK

„Porazit Řeky by asi bylo překvapením, s Ruskem se dá hrát. Pokud chceme jet na Eurobasket s nějakými ambicemi, tak se soupeři jako Bosna bychom měli hrát vyrovnaně, nebo je porazit,“ odhaduje Jiří Welsh šance českého týmu.

Bere v potaz i to, že zatím má v přípravě národní tým na svém kontě jedinou výhru nad Japonskem. Na Polsko a Německo nestačil, proto poslední dny věnoval reprezentační celek hodně času pilování herních situací. Teď z toho bude chtít těžit.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými basketbalisty Jiřím Welschem a Tomášem Satoranským před odletem do Řecka mluvil David Nekvinda

„Myslím si, že čas mezi zápasy jsme využili dobře. Uvidíme, jak jsme se připravili teď v Řecku,“ těší se na jih Evropy Tomáš Satoranský.

Čerstvě trojnásobný držitel titulu českého basketbalisty roku je přesvědčený, že národní tým bude připraven i na velká vedra, která v Řecku panují. Nakonec reprezentanti si jich v minulých dnech v brněnské hale Rosnička užili do sytosti.

„Je pravda, že tady v hale bylo minulý týden pořádné dusno. Je to takový skleník, takže jsme tady umírali. Možná nám pomohlo, že jsme trénovali v těchto podmínkách, budeme mít větší fyzičku,“ věří Satoranský.

V prvním utkání nastoupí česká reprezentace proti domácímu Řecku v pátek od 17 hodin.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme