Formu juniorské reprezentace volejbalistek před MS prověří Peru a Itálie

Příprava juniorské reprezentace volejbalistek na mistrovství světa v Brně pokračuje sérií přátelských zápasů. Dnes a zítra nastoupí svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka proti Peru, dvakrát změří síly s obhájkyněmi titulu z Itálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání skupiny C Evropské ligy volejbalistek, Česká republika - Izrael 1. června v Brně. Tým ČR, zleva Helena Havelková, Julie Jašová, Aneta Havlíčková, Kristýna Pastulová, Lucie Muhlsteinová | Zdroj: ČTK

Hráčky se na světový šampionát připravují už od května. Klára Uhlířová hrající na pozici libera si výsledky tréninků zatím pochvaluje.

„Příprava je zatím docela těžká, hodně náročná, ale to tak bývá. Hodně jsme se sehrály. Celý rok jsme se v podstatě moc nevídaly a teď za ten měsíc jsme udělaly velký kus práce na souhře. A taky na přihrávce, myslím, že se celý tým zlepšil ve všech herních činnostech,“ pochvaluje si Uhlířová.

Na základě výsledků z přípravných duelů proti Peruánkám nominují pak trenéři dvanáctku hráček, která pojede na světový šampionát. Na celek Peru přitom Češky narazí i v základní skupině, přesto hlavní trenér Ondřej Marek nechtěl soupeře v přípravě měnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Peru se Češky utkají i v základní skupině MS, podle Ondřeje Marka to ale není problém

„S Peru už jsme se dohodli někdy v únoru, nechtěli jsme to měnit. Nebudeme nic skrývat, protože družstva stejně materiály o sobě mají, takže to s nimi odehrajeme jak tady, tak v Kajot aréně, ať si to vyzkoušejí. Budeme hrát tak, abychom se dobře připravili jak na ně, tak na ostatní soupeře,“ ujistil Ondřej Marek.

Mistrovství světa ve volejbale juniorek se uskuteční v Brně, a to po 22 letech, konkrétně se koná v termínu 21. - 30. 6. v hale Vodova a v Kajot aréně.

„Nevýhoda Kajot arény může být v tom, že když třeba přijde víc lidí, tak to tam nebude tak vidět, jako kdyby to bylo na Vodovce, ale myslím, že to nebude o hale, že to bude hlavně o nás a že se s tím popereme,“ věří Klára Uhlířová.

Cílem české reprezentace je vybojovat první nebo druhé místo ve skupině a tím i postup do osmifinále. Ve skupině A narazí Češky na Peru, Dominikánskou republiku, Portoriko a Tchaj-wan.

Tereza Jelínková, Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme