Francie - země judu zaslíbená

Zaplněné burácející haly či stadiony znají především hokejisté, fotbalisté nebo třeba atleti. Aby ale vyprodali ochozy judisté, to se jen tak nevidí. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, ale bylo právě končící mistrovství světa v judu, které hostila pařížská hala Bercy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diváci vytvořili v pařížské hale Bercy judistům skvělé prostředí | Foto: Petr Kadeřábek

Více jak patnácti tisícový dav dokázal vytvořit v hale každý soutěžní den báječnou atmosféru, kterou historie světových šampionátů nepamatuje.

„Nádherné, zvlášť Francouzi, ti judu rozumí. U nich je judo, nechci říct jako fotbal a pak možná ještě něco, ale do třetího místa. Jsou tady vynikající závodníci, mistři světa. Bývalí judisté jsou vysoce postavení lidé ve společnosti, v politice. Takže tady to má ohromnou atmosféru, ohromnou úroveň,“ prohlásil trenér české reprezentace Petr Lacina

Přehrát

00:00 / 00:00

Francie - země judu zaslíbená

A jeho slova přesně korespondovala s pocity závodníků. Obecenstvo totiž opravdu judu rozumělo a svými hlasivkami, dlaněmi a trumpetami povzbuzovalo každého, kdo předváděl na tatami atraktivní podívanou. Mezi ně patřil i bronzový z váhové kategorie do 100 kilogramů Lukáš Krpálek

„Tohle bylo opravdu moc. Bylo to nádherné, když nastupujete a vidíte všude fanoušky. Myslím, že to byly jedny z nejhezčích závodů, na kterých jsem byl. A když jsem tam udělal medaili, to je prostě nedocenitelné,“ rozplýval se český judista.

Samozřejmě, že francouzské publikum přálo nejvíce domácím borcům. Do naprosté extáze je pak přiváděla největší hvězda šampionátu Teddy Riner. Teddy, Teddy znělo halou nejen, když se Riner představil na ploše, ale pokaždé kdy se jeho tvář byť jen na zlomek vteřiny objevila na obří obrazovce u stropu.

„Je to miláček. Už jenom když se na něj podíváte, tak je to sympatický obrovský černoch, který je také velice mladý. A začíná dělat skvělé judo, nikdy jsem ho se takhle pěkně judisticky prát neviděl. On je prostě obrovský a udolával soupeře spíš fyzickou nadvládou. Ale dneska hází nádherné ipony. Takže to rozpumpuje diváky ještě víc,“usmíval se Petr Lacina.

Teddy Riner přivedl diváky do varu ve všech šesti svých zápasech. Po každé vyhrál před vypršením časového limitu a po páté v řadě získal titul mistra světa.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme