Francie vyhrála mistrovství Evropy v házené

Mistry Evropy se stali házenkáři Francie. Ve finále turnaje, který hostil rakouský Innsbruck, porazili Chorvatsko 25:21. Vrátili tak svému soupeři porážku z finále mistrovství světa.

Finále ME v házené

Finále ME v házené | Zdroj: ČTK

V souboji týmů, které na šampionátu ještě neprohráli, se nejprve ujali vedení Chorvaté, ale přišli o něj při oslabení, kdy Francouzi srovnali na 6:6. Ti následně opět pustili Chorvaty do dvojbrankového náskoku. V závěru první části však Francouze podržel gólman Omeyer a hráči země galského kohouta vyrovnali na průběžný stav 12:12.

Ve druhém poločase francouzští hráči přidali a hned po přestávce si vybudovali tříbodový náskok. Ten si drželi po až do závěrečných minut. V těch se jim podařilo brankový rozdíl, získaný aktivní hrou, ještě zvýšit na konečných 25:21.

V zápase o třetí týmů byli úspěšnější hráči Islandu, kteří zdolali Polsko 29:26, když v poločasu už vedli o osm gólu 18:10.

Nejužitečnějším hráčem mistrovství byl vyhlášen Filip Jícha, který se zároveň stal i nejlepším turnaje, když zaznamenal padesát tři branek. Navíc se stal nejlepší levou spojkou šampionátu.

Čeští házenkáři se v baráži o mistrovství světa utkají se Srbskem. Tento soupeř český tým vyřadil v duelu o minulý šampionát.

Francie - Chorvatsko 25:21 (12:12)
Branky: Karabatic 6, Abalo 4, Sorhaindo a Narcisse po 3, Guigou 3/1, Bosquet a Fernandez po 2, G. Gille 1, Joli 1/1 - Zrnič 7/6, Balič 4, Duvnjak 3, Vori, Vukovič a Štrlek po 2, Kopljar 1. Rozhodčí: B. Methe, R. Methe (oba Něm.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 9/6. Vyloučení: 3:3. ČK: Mataija (Chorv.). Diváci: 11.000.