Francouz Ngapeth po vyhazovu z MS: Nejsem volejbalový Anelka

Francouzský volejbalista Ervin Ngapeth kritizoval na volejbalovém mistrovství světa svého trenéra a byl z mužstva vyhozen. Ještě před tím než si sbalil kufry promluvil do mikrofonu Radiožurnálu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouz Earvin Ngapeth už svým spoluhráčům (v modrém) na MS nepomůže

Francouz Earvin Ngapeth už svým spoluhráčům (v modrém) na MS nepomůže | Zdroj: ČTK

„Neposlušné tenisky já mám. Nazdar vole,“ předvedl při rozhovoru devatenáctiletý talent francouzského volejbalu Earvin Ngapeth pár českých slůvek, která dokonale ovládá. Kde se je naučil, na to je jednoduchá odpověď. Hraje ligu v Tours hned se třemi Čechy - Petrem a Davidem Konečnými a Alešem Holubcem.

„Některá slova jsou pořád stejná a slyším je při zápase, ať se vyhrává nebo prohrává. Pak to stačí jen zopakovat. A tu písničku mi jednou poslal do telefonu David. Já to poslouchal a pak jsem mu ji zazpíval. Ten koukal! Tu muziku poslouchám pořád," vysvětlil s úsměvem Earvin Ngapeth.

Přehrát

00:00 / 00:00

Francouz Ngapeth po vyhazovu z MS: Nejsem volejbalový Anelka

Syn rodáka z Kamerunu na své české spoluhráče nedá dopustit a při každém setkání tady na mistrovství světa se s nimi dá do hovoru. „Se všemi třemi si výborně rozumím nejen ve volejbale, ale i mimo. Jsou to výborní hráči. Letos na to byla docela dobrá nálada. Hodně jsme vyhrávali, takže všechno bylo super."

Super už ale nebylo jeho vystoupení na šampionátu. Nejprve sice pomohl porazit český tým hned v úvodním zápase šampionátu, nyní si ale balí předčasně kufry.

„První zápas jsme měli štěstí a vyhráli jsme. Ten druhý už hrát nebudu. Nechci a vlastně ani nesmím se k tomu moc vyjadřovat, ale řekl jsem jen svůj názor a za to teď jedu domů. Nejsem žádný volejbalový Anelka. Vážně mě to mrzí, nejvíce to, že nebudu hrát znovu proti Čechům. Hodně z nich u nás hraje a všichni se známe, je to takové derby a možná dopadne jinak než ten první zápas," plánuje sympatický, ale prý často vznětlivý a jen těžko zvládnutelný mladík.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme