Francouzi natočili film o milované Tour de France, žánr? Přeci komedie

Nestává se často, abychom vám představovali film o sportu. Ty legendární už navíc asi stejně znáte a viděli jste je. V kinech se ale záhy objeví novinka o jedné legendě. Dokonce sami Francouzi natočili komedii o Tour de France. Ale stejně tak by se dalo říct, že je to příběh jednoho snu, utrpení, lásky a zklamání, dřiny, slávy a zatracení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France 2013 | Zdroj: Reuters

Život bývalého solidního amatérského cyklisty se poněkud zvrtne. A nikoliv jednou. Kupříkladu se dozvíte, jak lze přijít o ženu, dočkat se zatracení od favorita nejslavnějšího závodu a ztratit práci. To všechno navíc stihnout za tři čtvrtě minuty.

Uznáte, že to by asi změnilo život leckomu. Odvážný (nebo potrhlý?) François Nouel zároveň potká ještě většího smolaře a rozhodne se, že si Tour de France objede sám. Den před pelotonem.

Přehrát

00:00 / 00:00

La Grande Boucle je filmovým příběhem o splnění jednoho velkého dětského snu

A zažije leccos. Nepřízeň počasí, technické potíže, slávu s vojenskými poctami, pomohou mu hrdinové historie cyklistiky a pozná, tak jako v každém velkém příběhu, i zradu.

Ne, nedozvíte se, jak to dopadne, kterou z možných variant si tvůrci vybrali. Ale jestli jste kdy seděli na kole, sledovali Tour - a tím spíš přímo u trati - měli byste film vidět.

Šanci budete mít nejen v sobotu ve Francouzském institutu v Praze a při dalších uvedeních na Festivalu francouzského filmu, ale i v běžných kinech.

Francouzi milují svou Tour a komedie. Filmem La Grande Boucle, neboli Velký závod, své lásky spojili.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme