Francouzští házenkáři jsou mistry Evropy. Ve finále porazili Dány

Mistry Evropy v házené se stali hráči Francie. Ve finále porazili domácí Dánsko. Na evropský trůn se vrátili po čtyřech letech a vystřídali na něm právě domácí hráče. Na posledních pěti šampionátech se Dánsko a Francie v pozici mistra Evropy střídají.

Házenkáři Francie se radují z titulu mistra Evropy | Zdroj: ČTK

Francouzi ve finále své soupeře překvapili variabilní obranou a velmi rychle se dostali do vedení. Rozhodující náskok si začali vytvářet po deseti minutách. Pětigólovou šňůrou se dostali až do vedení 13:4.

Poté se domácí zvedli a jejich hrozivá ztráta přestala narůstat. Přesto měla Francie po prvním poločase náskok sedmi branek při skóre 23:16.

Dánskou touhu po otočení finále zchladil úplný úvod druhého poločasu. Francouzi dali během minuty dvě branky a jejich náskok opět vzrostl na devět gólů. Svému soupeři, který byl v dosavadním průběhu šampionátu suverénní, nedali šanci na zvrat.

Jedenáct minut před koncem zvýšil Daniel Narsisse na desetigólový rozdíl ve prospěch Francie a její hráči mohli pomalu začít slavit. Nakonec vyhráli 41:32 a vyhráli 11. mistrovství Evropy

Bronz získali Španělé

Zápas o třetí místo byl o mnoho vyrovnanější. Z bronzu se nakonec radují Španělé, kteří porazili Chorvatsko 29:28.

Ve velmi vyrovnaném zápase Chorvaté celý zápas dotahovali, nikdy však soupeře z Pyrenejského poloostrova nepustili do většího než čtyřbrankového náskoku před koncem prvního poločasu.

Ten dokázali v prvních minutách druhé půle stáhnout a drželi se v těsném závěsu. Dvě minuty před koncem snížili Chorvaté na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Neobhájili tak bronz z minulého ME v Srbsku. Ten získali Španělé.

Mistrovství Evropy v házené mužů v Herningu (Dánsko):
Finále:
Dánsko - Francie 32:41 (16:23)
Nejvíce branek: Hansen 9, Lindberg 6 - Guigou 10, Porte 9, Abalo 7. Rozhodčí: Raluy, Sabroso (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 0 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 14.000.