Froome možná rozhodl Tour de France v první horské etapě, Contador nestíhal

Souboj dvou největších očekávaných soupeřů na letošní Tour de France je možná vyřešený. A to hned po první horské etapě. Na Ax-3-Domaines v Pyrenejích totiž jasně triumfoval Brit Chris Froome ze stáje Sky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberta Contadora (druhý zleva) tahal do kopců Roman Kreuziger (v čele) | Zdroj: Reuters

Zatímco Španěl Alberto Contador byl hodně rád za pomoc Romana Kreuzigera, který ho dotáhl do cíle a uchránil od větší ztráty.

„Překvapilo mě, že hodně kluků v závěru neatakovalo. Nejen Alberto Contador, ale více těch, kteří jedou na celkové pořadí. Ale do Paříže je to ještě daleko a čeká nás ještě hodně práce,“ prohlásil vítěz a celkový lídr Chris Froome.

A nebyl jediný, kdo se divil. Španěl Alberto Contador totiž absolutně nestíhal, jeho výraz nevypadal zdravě a evidentně jen stěží visel za Romanem Kreuzigerem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Froom možná rozhodl Tour de France v první horské etapě, Contador nestíhal

Ten zcela přesně splnil svůj úkol pomocníka, dotáhl Contadora do cíle a eliminoval jeho ztrátu na minutu a 51 sekund.

Boss týmu Bjarne Riis pak ultrastručně odvětil italskému novináři na otázku, jestli čekal že Contador bude mít takové potíže: „No.“ Takže ho to překvapilo: „Si.“

Nálada Bjarneho Riise ostře kontrastovala s Froomovým rozpoložením. A co teprve pocity Alberta Contadora! Na něm byla frustrace zjevně patrná.

Za cílem na Kreuzigera, který zrovna diskutoval se šéfem, jen zakřičel „Roman, vamos!", aby s ním okamžitě sjel pod kopec k autobusu. Majitel týmu Saxo-Tinkoff pak ale popíral, že by se výraznou porážkou Contadora pro tým něco změnilo.

„Ne, Tour je ještě dlouhá, zůstáváme klidní. Poslední týden bude hodně náročný, tam se ukáže. Alberto měl dýchací potíže, ale bude to dobré. A tým, včetně Kreuzigera, pracoval dobře. Naše strategie zůstává,“ tvrdí Bjarne Riis.

Už v dnešní další pyrenejské etapě se může ukázat, jak dlouho jeho slova budou platit a jestli z Romana Kreuzigera nebude týmový lídr.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme