Froome odmítá, že má jisté vítězství na Tour. V Alpách očekává útoky soupeřů

Už jen Alpy, potom Paříž a v neděli už poznáme vítěze letošního ročníku Tour de France. Ale je dost možné, že Chrisi Froomovi už žlutý dres pro lídra nejslavnějšího cyklistického závodu na světě nikdo nevezme. Náskok má solidní a v kopcích by ho mohl ještě zvyšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome je blízko druhému triumfu na Tour, poprvé vyhrál slavný závod v roce 2013 | Zdroj: ČTK

S tím, že by někdo ze soupeřů svléknul v Keni narozeného Brita z dresu vedoucího závodníka, už nepočítají asi ani jeho největší sokové. Ovšem on sám si nechce připustit, že už by měl snad hotovo, a že už ho zkrátka nikdo neohrozí.

„Každá ze čtyř dalších etap má v sobě nějakou záludnost, se kterou se musím vyrovnat,“ zdůraznil Froome.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chris Froome ví o místech, kde se může ve zbývajících etapách Tour dostat do problémů

„Ať už je to sjezd z Alos a finální kopec na Pra-Loup i další, s kopečkem, co je samá serpentina a má jen krátké úseky, kde se dá jet. Na La Toussuire se to taky může přesypat. A doufám, že na Alpe d'Huez mi to půjde líp než posledně,“ vyjmenoval 30letý Brit místa, kde může nastat potíž.

A vlastně nejen na těchto místech, ale kdekoliv. Soupeři jsou natěšení, vyhecovaní a naštvaní na jeho nadvládu. A budou se ji snažit komplikovat útoky.

„Můžeme je čekat v jakémkoliv stoupání. Třeba Quintana je silný a už ukázal, že má nohy na to, aby útočil. Ostatní, kteří si při výjezdech tak nevěří, to budou zkoušet jinde,“ zmínil Froome druhého Kolunbijce Quintanu, který na lídra ztrácí 3:10.

Celý den dřou, bojují, trpí a ve finále stejně prohrají. To je osud většiny cyklistů na Tour

Číst článek

Španěl Contador sice vyhrál Giro, ale na Tour je dokonce pátý a to mu nestačí.

„Jsem věčně nespokojený. Využiju každou příležitost k tomu, abych vylepšil svůj výsledek. Uvidíme, jak se to povede,“ vyhlíží poslední etapy dvojnásobný vítěz Tour.

„Vždycky chci vyhrát a ani teď bych nebyl spokojený jen se stupni vítězů. Jsou tu i velmi silní cyklisté, hlavně jeden. Ale s tímhle se nemůžu spokojit. I když tedy jet po Tour hned po Giru je vážně těžké,“ dodal 32letý Contador.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme