Froome, Wiggins, kdo další? Fancy Bears' mají zveřejnit terapeutické výjimky u dalších Britů

Ruská skupina hackerů Fancy Bears' údajně vyvěsí záznamy o terapeutických výjimkách dalších 48 britských sportovců, kteří se zúčastnili letošních olympijských her v Riu. Podle zjištění Britského olympijského výboru ukradla data o celkem 53 britských sportovcích, kteří kvůli různým zdravotním potížím užívali jinak zakázaná léčiva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome při Tour de France | Foto: Reuters

Fancy Bears' v týdnu zveřejnili informace o 25 sportovcích, jimž bylo povoleno užívání léčiv jinak zakázaných jako doping.

Na seznamu figurovala i česká tenistka Petra Kvitová, která měla kvůli astmatickým potížím povolení k užívání albuterolu a formoterolu.

Ruští hackeři také publikovali data pěti z celkových 366 členů britské olympijské výpravy. Mezi nimi byli i vítězové slavného cyklistického závodu Tour de France Chris Froome a Bradley Wiggins.

Britská antidopingová agentura (UKAD) ve čtvrtek oznámila, že seznam pěti jmen nemusí být konečný. Hackeři podle ní ze systému Adams, do kterého se nabourali, ukradli data o celkem 53 britských sportovcích.

„Znepokojilo nás, že se někdo dostal k tak citlivým informacím,“ sdělil mluvčí Britského olympijského výboru. Sami sportovci si se zveřejněním dat hlavu nedělali.

Froome již dříve veřejně mluvil o tom, že dostal povolení k užívání léčiv na astma, která jsou běžně zakázaná jako doping. Totéž platí i o Wigginsovi.

„Všichni vědí, že Brad (Wiggins – pozn. autora) má astma. Není to nic nového. Zveřejnění dokumentů je jen pokusem, jak podkopat důvěryhodnost Mezinárodní antidopingové agentury,“ řekl Wingginsův mluvčí.

Zástupci britského svazu cyklistiky věří, že je jejich sport naprosto čistý a že je stejně vnímán i mezi samotnými sportovci.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme