Fuksa i Dostál se zlepšují. Prémií ke světovému stříbru je účast v Riu

Dvě stříbrné medaile získali na mistrovství světa čeští rychlostní kanoisté. V rozmezí zhruba deseti minut nejprve Josef Dostál útočil na zlato, ale na první místo to nestihl. Naopak Martin Fuksa neudržel první místo a v cíli byl druhý o 17 tisícin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa a Josef Dostál

Martin Fuksa a Josef Dostál | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Jel jsem rovnoměrně naplno tak, jak jsem si to naplánoval. Když jsem viděl průjezdy, tak byl ideální závod. Jsem rád, že jsem předjel Portugalce Pimenta a viděl jsem druhý,“ popsal závod ze svého pohledu Josef Dostál.

V závěru se český závodník mohutně dotahoval, a kdyby byl závod delší, mohl myslet i na zlato. „Poslední dva úseky jsem jel stejně rychle, akorát kluci tuhli, protože přepálili začátek. Kdyby to bylo delší, závod by se jel jinak,“ nepřemýšlel dvoumetrový kajakář.

Přehrát

00:00 / 00:00

František Kuna mluvil v Miláně s oběma českými medailisty Josefem Dostálem i Martinem Fuksou

Oproti minulému MS si pohoršil, zklamaný ale není. „Jsem strašně rád, že mám medaili. Vloni jsem byl strašně rád, letos se mi na jaře některé závody nepovedly. Věděl jsem, že si musím jet svoje,“ přiznal Josef Dostál.

Stříbrnou medaili získal i Martin Fuksa, ten o ní přišel v naprostém závěru o 17 tisícin sekundy. Těsně po dojezdu byl naštvaný, pak ale dokázal emoce uklidnit. „Mělo to tak prostě být. Jsem naprosto spokojený,“ prohlásil s menším časovým odstupem.

Dvě stříbra během 10 minut. Fuksa i Dostál skončili na MS v Miláně druzí

Číst článek

„Je vidět zlepšení. Už jen proto, že jsem dostal od Sebastiana Brendela tak málo, jsem naprosto spokojený,“ vyznal dvojnásobný stříbrný medailista z posledních dvou MS.

Oba čeští medailisté zároveň postoupili na olympijské hry do Ria. „Bral jsem, že je to MS a chtěl jsem získat medaili. Když se to spojilo s Riem, je to naprostá paráda. Je to můj sen a dělám pro něj všechno,“ dodává Martin Fuksa.

Oba mají na MS šanci získat další cenné kovy. Fuksa na poloviční, pětisetmetrové, trati a Dostál v posádce čtyřkajaku.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme