Fuksa s Dostálem bez problémů postoupili na MS do finále

Loni na mistrovství světa v Moskvě získal rychlostní kanoista Martin Fuksa stříbro a bronz a letos v Miláně už by se mohl radovat ze zlata. Napovídá tomu nejen jeho forma, ale i to, jak jasně dnes vyhrál semifinále. Loňské prvenství na kilometru obhajuje kajakář Josef Dostál, který si také bez problémů zajistil účast v sobotním finále.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dostál bude na MS v Miláně bojovat o medaili jako singlista i jako člen čtyřkajaku

Josef Dostál bude na MS v Miláně bojovat o medaili jako singlista i jako člen čtyřkajaku | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Dostál přiznal, že chtěl vyhrát už ranní rozjížďku, ale nakonec se rozhodl pošetřit síly na semifinálovou jízdu.

„Ještě, že jsem tak udělal. Chytil jsem sice papírově lehčí rozjížďku, nicméně nakonec byla ze všech časů nejrychlejší,“ podotkl dvaadvacetiletý kanoista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obě čtvrteční rozjížďky na MS v rychlostní kanoistice Josef Dostál zhodnotil v rozhovoru s Františkem Kunou

Na prvním mezičase semifinálové rozjížďky byl na průběžné páté pozici, nicméně strach z toho, že by do finále nepostoupil, neměl.

„Kilometr mám docela dobře najetý. Mám zvládnuté tempo a jel jsem si podle sebe, nehleděl jsem na soupeře. Věděl jsem, že když pojedou takhle rychle, tak to nemohou vydržet,“ prozradil Dostál.

„Zanechal jsem chladnou hlavu a někde kolem 400. metru jsem je přefičel. Věděl jsem, že před ně půjdu, vůbec mě to neznepokojovalo, naopak jsem si hlídal, aby se odstup dál zvětšoval. Bál jsem se Slováka Gelleho, který je známý tím, že má super finiše,“ popisoval.

První dílčí úspěch dvojnásobný mistr světa z Mosky už splnil. Teď se jeho myšlenky stáčí na páteční rozjížďku čtyřkajaku, na kterém bude o medaili bojovat s parťáky Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou.

Martin Fuksa semifinálovou rozjížďku suverénně vyhrál | Foto: František Kuna

„Zatím to vypadá, že forma narůstá, dnešek mi potvrdil, že pokud pojedeme s kluky dobře, tak by to mělo být na přední pozice. Po čtyřkajaku půjdu zase na single a budu se soustředit na finále,“ dodal Dostál.

Dalším posádkám finále uniklo

Těsně unikl postup do finále kategorie K2 Jakubům Špicarovi a Zavřelovi. Stříbrní medailisté z letošního MS do 23 let prohráli o necelé dvě desetiny sekundy souboj s Francouzi o druhé postupové místo.

Finále B pojedou i deblkanoistky Jany Ježová, Lenka Součková a deblkajakáři Filip Šváb a Karel Slepica. Singlkanoista Karel Palma pojede na dvoustovce finále C, stejně jako kajakářky Lucie Matoušková s Monikou Machovou.

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme