Futsalová reprezentace má zvláštní motto: Stáří vpřed!

Čeští futsalisté mají po brněnské výhře 5:1 nad Nizozemskem nakročeno do další fáze kvalifikace mistrovství světa 2012. Za jistých okolností si mohou postup do jarní baráže zajistit už dnes vpodvečer výhrou proti Turkům. Pokud se to povede, velkou zásluhu na tom budou mít zkušenosti českého týmu, ve kterém platí poněkud upravená verze známého hesla - totiž: Stáří vpřed!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání kvalifikační skupiny mistrovství světa ve futsalu 2012 ČR - Nizozemsko 15. prosince v Brně. Český útočník Roman Mareš (vlevo) a obránce Nizozemska Oualid Saadouni | Zdroj: ČTK

Tedy pouze relativní stáří s ohledem na věk, ve kterém se obvykle odchází do sportovní penze. Kapitánem české futsalové reprezentace je Marek Kopecký - 34 let. Do branky se staví Libor Gerčák - 36 let, a tradičními oporami jsou bratři Michal a Roman Marešové - 35 a 36 let.

„Právě v takových vypjatých situacích, jako je kvalifikace o mistrovství světa, to dokážou zvládnout, protože už mají něco za sebou,“ pochvaluje si trenér národního týmu Tomáš Neumann.

Přehrát

00:00 / 00:00

Futsalová reprezentace má zvláštní motto: Stáří vpřed!

„Nejsou to ale jenom ti nejstarší, ale i ti, kteří se blíží ke třicítce, ale mají už za sebou třeba utkání v Lize mistrů, na mistrovství Evropy i světa. To je zkušenost, která v těchto zápasech bude rozhodovat.

Nejstarší člen jeho výběru Roman Mareš za sebe a bratra Michala nabízí recept na futsalovou dlouhověkost.

„My jsme s tím nikdy nějak problém neměli, jsme oba na tenhle sport lehcí. Chce to prostě jenom všechno dělat poctivě, na sto procent, pak ta fyzička přijde,“ říká Roman Mareš, ovšem neznamená to, že ubíhající léta na svém těle nepociťuje.

„Kdo by v těchto letech řekl, že to necítí, lhal by. Nevím, jak Michal, ale já jsem po každém zápase dobitý. Ráno už je to pak dobré. Jenom když se rozsedíme nebo rozležíme, je potom horší vstát, ale vždycky se nějak připravíme.“

Slušný výdělek

A nepochybujte o tom, že se poctivost v tréninku i životosprávě bratřím Marešům i v tak malém sportu, jakým je futsal, vyplatí i ze zištných ekonomických důvodů.

„Michal s Romanem si ve futsalu vydělali mnohem víc, než nějaký ligový fotbalista. Myslím, že ve svém věku mají takové peníze jako třeba ligoví fotbalisté,“ vysvětluje reprezentační kouč Neumann, který povede své mužstvo v dalším brněnském zápase kvalifikace mistrovství světa od 18 hodin proti Turecku.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme