Futsalové bratry Marešovy čeká zřejmě poslední zápas v reprezentaci

Když se řekne český futsal, ozvěnou skoro vždy zazní "bratři Marešovi". Ale to už nemusí platit. Sourozenci Roman a Michal plánují, že dnešní odveta baráže o mistrovství světa proti Slovinsku bude jejich posledním duelem v národním týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští futsalisté porazili v Brně i Bělorusko a ovládli kvalifikační skupinu bez ztráty bodu | Zdroj: ČTK

"Z 99 procent u mě určitě," říká sedmatřicetiletý Roman. ... "Souhlasím s bráchou, jsme už starší, cestování už je také dost a jsme už celkem unavení. Nebudeme říkat, že stoprocentně končíme, uvidíme, jak dopadne zápas a jak to bude dál," doplnil svého bratra o rok mladší Michal, který si nechal přece jen trochu manévrovacího prostoru.

Roman Mareš mluví o konci i navzdory případnému postupu. K němu mají ale Češi dál než soupeř, ze Slovinska si přivezli porážku 0:2.

"Je to padesát na padesát, hrajeme doma a budeme chtít vyhrát. Myslím, že při troše štěstí se nám to může povést, ale musíme tomu jít naproti svou hrou, vycházet ze zabezpečené obrany a pokusit se vstřelit co nejrychleji první gól. Musíme bojovat a uvidíme," nevzdává se Roman Mareš, který debutoval v reprezentačním dresu v dubnu 1999.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman a Michal Marešovi sehrají zřejmě poslední duel v dresu české reprezentace

Jeho bratr Michal se přidal o rok později a od té doby byli - s výjimkou jedné dvouleté pauzy - základními kameny národního výběru. Dohromady v něm nasbírali přes 150 startů a dali skoro 90 gólů. Generace kolem nich vybojovala dva bronzy na mistrovství Evropy, byť u toho druhého konkrétně Marešovi vinou zranění chyběli. A i když si oba bratři myslí, že nazrál čas na omlazení týmu, nejsou si jistí, že jejich nástupci něco podobného zopakují.

"Myslím, že to bude hrozně těžké. Samozřejmě šance je vždycky a kromě Španělů můžeme porazit kohokoli, i když třeba jednou z deseti. Ale zrovna to může být právě na mistrovství Evropy. Ale ta mužstva zespodu se zase tlačí výš a mají tam spoustu Brazilců, kteří mají pasy různých zemí," říká Roman Mareš.

"V současné době už to bude hodně těžké, protože se mění systém kvalifikace, která se nebude hrát turnajově, ale jako ve velkém fotbale doma-venku. Teď se načasovala forma na ten jeden víkend, ve kterém se ta kvalifikace odehrála, příště bude nutné držet formu po celý rok a to bude těžko zvládnutelné v našich podmínkách," dodává Roman Mareš, který dnes patrně uzavře svou reprezentační kariéru.

Svým parťákům by moc rád pomohl k třetímu postupu na světový šampionát v řadě. Zápas proti Slovinsku se hraje se od 18 hodin v pražské hale na Podvinném mlýně a o jeho průběhu uslyšíte v živých vstupech na Radiožurnálu.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme