Giancarlo Fisichella pojede s Ferrari

Druhým pilotem Ferrari bude od následující Velké ceny Formule 1 Ital Giancarlo Fisichella. S jeho angažováním souhlasila stáj Force India, pro kterou italský pilot získal v posledním závodu ve Spa první body v historii. Na zbytek sezóny však usedne do kokpitu Ferrari, aby zastoupil zraněného Felipe Massu. Toho se neúspěšně snažil nahradit testovací jezdec Ferrari Luka Badoer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Giancarlo Fisichella

Giancarlo Fisichella | Zdroj: ČTK

Obě stále zahájily jednání o přestupu italského jezdce před několika týdny, tedy ještě před jeho životním úspěchem ve Velké ceně Belgie. Britsko-indická stáj sice původně Fisichellovo uvolnění zamítla, nakonec však dala souhlas k tomu, aby po zbytek sezony jezdil v červených barvách Ferrari.

"Giancarlo a jeho zástupci za mnou přišli s nabídkou od Ferrari. Pro Giancarla je stejně jako pro každého jiného italského pilota celoživotním snem sedět v kokpitu Ferrari, proto mu nechceme stát v cestě k jeho naplnění," uvedl šéf stáje Vijay Mallya v prohlášení.

13. září tak usedne na okruhu v Monze Fisichella ke své první velké ceně v červených barvách italské stáje. Tam by chtěla navázat na úspěch z Belgie, kde první pilot stáje Fin Kimi Räikkönen získal letošní první triumf pro Ferrari.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme