Giro: Čeští fanoušci se vydali dobýt Itálii

150 let po sjednocení Itálie obsadili čeští fanoušci všechny kopce v severní části země, přes které jedou cyklisté na Giro d'Italia. Čeština je slyšet téměř na každém kroku, lze potkat spoustu aut s písmeny „CZ". Mezi stovkami, možná i tisíci, lze potkat ale pár takových, které bychom mohli zařadit mezi cyklistické V.I.P.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Giro d'Italia - promo

Plno fanoušků bylo na Grossglockneru, české vlajky se třepetaly i na Zoncolanu, jedna dokonce na samotném jeho vršku, výše než jakákoliv jiná, fanoušci jimi mávali i na startu v Lienzi.

Jiní ale byli celkem nenápadní. Bohumilu Lomovou byste asi snáze poznali, kdyby na sobě měla dres mistryně světa kategorie masters. Jak se jí líbilo na Giru, když teda sama nezávodila?

„Zase je to něco jiného než kol, že jo. Užívám si to prostě jinak, ale teď trošku marodím, mám antibiotika, takže teď moc jezdit nemůžu,“ říkala Bohumila Lomová, která jako jedna z mnoha českých fanoušků využila toho, že se Giro přiblížilo na nějakých 400 kilometrů od českých hranic a vydala se podívat na růžový závod. A kolo pochopitelně nemohlo v její výbavě chybět.


„Samozřejmě. Mám s sebou solničku i horský,“ hrdě pronesla Bohumila Lomová. To René Andrle zažil jako aktivní cyklista giro na vlastní nohy 2x. Teď na něj vyrazil bez nejdůležitější cyklistické propriety.

„Kolo jsem nechal doma. Nechci, aby mi tady mého Authora ukradli. Na kole ale jezdím málo, tak patnáctkrát do roka,“ říká sportovní ředitel královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author. A to, že by si sám vyšlápl v sedle třeba místy 22% Montur Zoncolan v sedle ani neuvažoval. Vlastně ano, ale raději takové myšlenky rychle zapudil.

To 176 cyklistů se vydalo do etapy s cílem na Zoncolanu a Romana Kreuzigera povzbuzovala i Bohumila Lomová: „Roman nám zraje, líbí se mi.“

Ale to ještě nevěděla, že Roman Kreuziger ve 14.té etapě zrovna nezazáří, ztratí další 3 a půl minuty a pohorší si z pátého na deváté místo průběžného pořadí. Sám si ale přeje, aby se to změnilo už dnes, v další náročné horské etapě v Dolomitech.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme