Giro má před sebou poslední horskou etapu. Nejlepší obrana je útok, plánuje König

Poslední šanci na závěrečný útok dnes dostanou cyklisté, kteří se chtějí výrazněji posunout vpřed celkovým pořadím Giro d'Italia. Závěrečná etapa do Milána totiž bude pro spurtéry, zato ta dnešní s cílem v Sestriere dá ještě možnost pro postup hlavně vrchařům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Mezi ty se řadí i lídr týmu Sky Leopold König. V celkovém pořadí mu patří páté místo. A jak je na tom se silami ke konci náročného závodu si otestoval při pátečním stoupání do Cervinie, kdy se držel i ve skupince s celkovým lídrem Albertem Contadorem.

V cíli pak děkoval hlavně spolujezdcům z týmu. „Odvedli úžasnou práci. Díky Mikelu (Nievovi) jsem získal hodně i na soupeře v nebližším pořadí. Pohoda to úplně nebyla. Měli jsme tři dlouhé kopce, bylo fakt teplo. Etapa měla 236 kilometrů, šest a půl hodiny v sedle. Fakt těžké,“ oddychoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leopold König dá na rady bývalého trenéra a v poslední horské etapě závodu Giro d'Italia zaútočí

Celou předchozí noc navíc Leopold König propotil a necítil se úplně komfortně. Plán na sobotní etapu, která bude končit 2035 metrů nad mořem v Sestriere, má jasný.

„Mluvil jsem se svým bývalým koučem panem Baurem, kterému je skoro sto let. Říkám mu: Budu šetřit síly. On mi odpověděl: Budou si sice o mně všichni říkat, že jsem blázen, ale ty víš, že nejsem blázen. Nesmíš šetřit síly, musíš hledat prostor pro útočení.“

König se tak utvrdil v důvěře ve staré známé pravidlo, kterým se řídí. „Beru to tak, že nejlepší obrana je útok. Zkusím to znovu a uvidíme,“ vyhlíží další boj.

Ona je ta obrana totiž nutná. V celkovém pořadí má náskok 24 sekund na šestého Rusa Trofimova a 72 sekund na neustále v únicích jezdícího a neúnavně atakujícího Kanaďana Hesjedala, vítěze Gira z před tří let.

Kreuziger je nemocný

To Roman Kreuziger má zcela opačné starosti. Posledně, když Giro končilo na Setriere a také vedlo přes obávaný Colle delle Finestre, se mu etapa vydařila. K letošnímu případnému útoku na dílčí vavřín ho ale brzdí zdravotní potíže.

„Jsem nemocný už tři dny, takže to je asi tak všechno, co k tomu řeknu,“ zahlásil jezdec stáje Tinkoff-Saxo.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme