Golf už není v Česku sportem jen pro bohaté

V Česku přibývá golfistů. Nejde o boom v několika posledních letech, ale konstantní nárůst hráčů spojený s tím, že golf už není sportem pouze pro bohaté elity a kdo není zrovna milionář, ten si ho nemůže dovolit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti z Mladé Boleslavi tráví velikonoční prázdniny na golfu | Foto: Jana Huzilová

"Začalo se stavět docela dost golfových hřišť. A jejich majitelé začali hledat klienty. Díky větší konkurenci se snížily ceny, a to i golfového vybavení. Objevilo se najednou daleko víc prodejců, tlačí se na ceny, hledají se levnější produkty a tím se stal i ten golf dostupnější," říká předseda České golfové federace Jan Jenčovský.

Ještě jako manažer golfového resortu pamatuje časy před zhruba pěti lety, kdy se golfové ceny začaly dostávat na únosnou úroveň.

"Trošku se využívalo toho, že lidé, kteří se zajímali o golf jako o nový netradiční sport, pocházeli z bohatších vrstev. A těch, kteří prodávali golfové vybavení, bylo velmi málo, proto ty ceny byly vysoké přes deset tisíc korun. Teď narostla konkurence, takže celý golfový set i s bagem koupíte pod pět tisíc korun," dodává Jenčovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nová hřiště, nižší ceny - takový je golf v Česku v současné době

"Před takovými osmi deseti lety se mi stávalo, že přišli manažeři firem, že dostali v práci příkazem, aby se naučili golf. Dostali nějaký balíček peněz, který mohli vyčerpat. Že je to pro ně dobré i kvůli kontaktům v byznysu," dokazuje tehdejší deformaci vnímání golfu trenér Petr Štrougal.

V současnosti je v České republice asi stovka hřišť a na nich kolem šedesáti tisíc golfistů.

"Samozřejmě někteří lidé stále vnímají golf jako sport pro bohatší vrstvu obyvatel, ale věřím, že se tohle vnímání podaří překonat, a ukážeme, že golf se dá provozovat jako běžný sport za ne tak vysoké náklady," doufá Jan Jenčovský.

Alena Benešová, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme