Golfista Oliver Fischer si v Čeladné plnil sny

Angličan Oliver Fisher si bude velmi dobře pamatovat slovo Čeladná. Právě zde se mu totiž změnil život. A to doslova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oliver Fisher s trofejí pro vítěze Czech Open | Zdroj: ČTK

Až do těchto chvil Oliver Fisher nikdy nevyhrál turnaj European PGA Tour. A letos mohl o tom tak maximálně snít. Až do svého představení na Čeladné zažíval dokonce nejhorší rok kariéry. Vždyť v této sezóně absolvoval třiadvacet turnajů a jen třikrát dokázal projít cutem do víkendového programu.

„Užil jsem si to tady. Celý ten týden. Myslím, že k vítězství mě dovedlo hlavně to, že můj výkon byl konzistentní. Už od švédského Scandinavian Masters jsem hrál lépe. Lépe jsem hrál i v Irsku. Myslím, že mi hodně pomohla pauza, kterou jsem si vybral. Na dva týdny jsem totiž úplně vysadil,“ popisuje Fischer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golfista Oliver Fischer si v Čeladné plnil sny

Sen č. 2

Vzhledem ke svým špatným letošním výsledkům Oliveru Fischerovi hrozilo, že by dokonce mohl přijít o účastnickou kartu seriálu European PGA Tour. Teď, po triumfu na Čeladné ji má naopak automaticky jistou na další dva roky dopředu. A zařadil se také do vyšší kategorie pro výběr turnajů.

„Jak to oslavím? Slyšel jsem, že české pivo je hodně silné a já jsem pořád ještě mladý. Ale jo. Pár jich dám,“ plánuje vítěz Czech Open.

Sen č. 3

Právě na Čeladné vydělal nejvíce peněz ve svém životě. Za vítězství na Czech Open získal Fisher 250 tisíc EUR. Tolik peněz si nevydělal ani za celou sezónu 2007 anebo 2009. A hádejte co s nimi coby milovník rychlých sportovních aut udělá.


„Možná si jedno koupím. Třeba. Kdo se ptal? Dobře, pravděpodobně si jedno koupím,“ vtipkoval Oliver Fischer.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme