Golfista Rory McIlroy se přesvědčuje o vlivu různých druhů holí na výsledek

Golfista Rory McIlroy si musí připadat tak trochu jako doktor Faust. S jistou nadnárodní firmou podepsal v lednu smlouvu, že bude od nové sezóny hrát pouze s jejími holemi. Za 10 let za to dostane 250 milionů dolarů. Se známou literární postavou má společné to, že tím v jistém smyslu upsal duši ďáblu, protože s novými holemi hraje podprůměrně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rory McIlroy (vpředu) nastupuje spolešně se svými kolegy z týmu Evropy na 39. Ryder Cupu

Rory McIlroy (vpředu) nastupuje spolešně se svými kolegy z týmu Evropy na 39. Ryder Cupu | Zdroj: Reuters

Sám McIlroy to pochopitelně neřekne, novou smlouvu chválí, ale výsledky jsou jasné. V Abú Dhabí měl jedno z nejhorších skóre a minulý týden vypadl už v prvním kole mistrovství světa ve hře na jamky. Jiné turnaje nehrál.

"Zase z toho nedělejte závěry, všechno si to sedá. Musím s novými holemi trochu pozměnit švih, poslední týdny na tom pracuji a rád bych ho dostal tam, kde jsem byl minulou sezónu."

Přehrát

00:00 / 00:00

McIlroy se zatím s voými holemi úplně nesžil

Už by pomalu bylo na čase, dnes začíná turnaj Honda Classic, první na Floridě, kde Rory McIlroy obhajuje loňské vítězství. Právě díky rok starému triumfu se mladý severní Ir dostal na první místo světového žebříčku, kde je stále. "Na tomhle hřišti hodně závisí na počasí, dokáže být záludné. I když podle předpovědi by to tentokrát neměl být ten případ," říkal McIlroy novinářům s tím, že se pečlivě připravuje. Dokonce si dal jeden trénink s největším soupeřem Tigerem Wodsem.

"Ano, dali jsme si dva zápasy, on mě porazil v tom prvním, já jeho ve druhém, takže jsme si rovni. Navíc jsme hřiště obešli poměrně rychle, už půl druhé jsem byl doma." Teď se naopak bude Rory McIlroy snažit, aby se z turnaje Honda Classic zas tak rychle domů nedostal.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme