Golfistka Spilková útočí v Dýšíně na další umístění v top 10

Jen jediný golfový turnaj v Česku se může chlubit tím, že na něj přijeli ti nejlepší evropští hráči. Mezi nimi je i golfistka Klára Spilková, která drží šanci na další umístění v nejlepší desítce. Na turnaji Ladies European Tour v Dýšině u Plzně je zatím na děleném 23. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Spilková | Foto: ČTK

Přitom mohlo být ještě lépe, nebýt chyby na poslední jamce.

"Trefila jsem šestnáct greenů a trochu mě mrzí, že jsem nezahrála více birdie. Mohla jsem klidně zahrát minus šest,“ litovala Klára Spilková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klára Spilková před finálovým kolem

A zahrát minus šest, místo minus dvou, to už by ji do nejlepší desítky opravdu posunulo. Jenže co naplat, když skvělé přihrávky nedokázala následně proměnit.

"Myslím si, že za všechny ty paty, co mi tam nespadly, mi jich tam v neděli spadne osmnáct. Doufám, že to tak bude. Půjdu do toho naplno."

Klára Spilková jistotu, že závěrečné kolo nebude dohrávat za šera - to kvůli pátečnímu dešti. Nedělní program Honma Pilsen Golf Masters v Dýšině u Plzně kvůli němu začíná dohrávkou druhého kola, to finálové začne Spilková jako jediná Češka okolo desáté hodiny.

A bude v něm sázet hlavně na první devítku jamek, které jí na rozdíl od druhých devíti svědčí.

"Je to o psychice. Birdie se mi na první devítce hraje prostě líp. Zatím mi to tam vychází, tak jsem ráda. Ale jak už jsem říkal, mohlo jich být více. Doufám, že se to v dobré obrátí," přeje si Klára Spilková, která na nejlepší desítku soupeřek ztrácí snadno smazatelné tři rány.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme