Golfisty v Čeladné straší jamka číslo sedm

Old Course. Tak zněl název hřiště, na kterém se hrálo v Čeladné v minulých dvou letech golfové Czech Open. Letos se hraje na Middle alias European Course a největší pozornost všech se upírá k jamce číslo sedm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf resort Čeladná | Foto: CzechTourism

Pro snazší orientaci. Middle Course je v podstatě původní design Miguela Angela Jiméneze. Představuje ho druhých devět jamek Old Course a prvních devět jamek New Course. Letošní hřiště obsahuje i dvě nové jamky. Zatímco na šestce s parem tři je "jenom" nově postavený green, tak na sedmičce se zapotí i ti nejlepší hráči. Druhá rána totiž musí jít přes horizont a navíc na ostrovní green.

"Sedmička je jamka, které říkáme U-rampa. Je to velká výzva pro všechny hráče. Musejí být hodně dlouzí při první ráně, protože ta jamka je přes kopec, tak aby viděli na green. Ten je celý ostrovní a je fantastický. Jamka se totiž budovala rok a celou dobu se na ní nehrálo," říká výkonný ředitel Czech Open Ondřej Nerud.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sedmou jamku obhlížel v Čeladné Radim Sajbot

Zbrusu nová jamka číslo sedm tedy už od počátku vzbuzuje respekt.

"Sedmička má výborný lay out. Je dlouhá a je to skutečná výzva. Green na ostrůvku je vážně výborný, takže všechny zpětné vazby od hráčů na ni jsou pozitivní. Na Middle Course jsme chtěli hrát už loni, ale kvůli přívalovým dešťům nebylo možné dostat dvě nové jamky do dobré kondice. Jsme tedy opravdu šťastni, že letos se to už podařilo," usmívá se Miguel Vidaor, ředitele tohoto turnaje v rámci PGA European Tour.

Postavou nevysoký Španěl při svých inspekcích asi nenarazil na Viktora Skalleho. Z jeho slov totiž vyplývá, že náročnost nové sedmičky je až skoro sadistická.

"Ta druhá rána je naslepo někam dolů, kde je voda a okolo písek. Já jsem vůbec nevěděl, co tam je. Zjistil jsem to, až když jsem tam přišel. Sama o sobě by byla dost těžká jen tím malým greenem, ani by tam nemusela být ta voda a písek," kroutí hlavou Viktor Skalle.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme