Golfové Czech Open bude opět plné hvězd

Zatímco golfové Czech Open ještě nemá jasno, zda se mu podaří naplnit rozpočet, nejprestižnější turnaj žen v Česku - Raiffaeisen Prague Golf Masters - má nakročeno ke zopakování úspěšné loňské premiéry. Organizátoři mají zajištěno více než 60 procent rozpočtu a v řádu týdnů se chystají uzavřít jednání o doplnění zbytku potřebných prostředků. Na hřiště Albatross u Rudné Prahy na konci června opět zavítá špička ženského evropského golfu. Česká jednička Klára Spilková se zatím ještě rozhoduje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

golfový míček | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

Jak Václavu Pešičkovi potvrdil promotér akce Robert Klotz, hlavním úkolem pro letošní ročník je téměř zdvojnásobit divácký zájem. Toho chce dosáhnout nejen zlevněním lístků v předprodeji o 50 procent.

Budeme se více věnovat golfovým akademiím pro veřejnost, starat se o děti, budeme více propagovat golf village, snažit se losovat o vstupenky. Zkusíme diváka motivovat, aby nešel jen s jedním flightem, ale vydržel do konce. Navíc tím, že diváci přijdou, tak podpoří samotnou existenci turnaje, protože finanční příspěvek ze vstupného je nemalý.

Největším tahákem pro diváky jsou samotné hvězdy. Koho teď už můžete přislíbit?

Potvrzenou máme Caroline Masson, členka TOP 5 pořadí, která vyhrála několik turnajů Evropské tour, je to mladá, velmi atraktivní dáma. Dále jednáme s Laurou Daviesovou, Melissou Reidovou, Lee-Ann Paceovou, Marií Verčenovou, to jsou v podstatě hráčky pět, šest, sedm v evropském pořadí.

České fanoušky pochopitelně zajímá hlavně Klára Spilková, jak to s ní vypadá?

Její tým zatím zvažuje účast, ale ta šance je poměrně vysoká. Bylo by nelogické, aby nejlepší domácí hráčka nehrála. Současná jednání týmu Kláry Spilkové s ostatními partnery je možná přivedou k tomu, že nám tu účast potvrdí co nejdříve.

Václav Pešička, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme