Golfové Czech Open potřebuje titulárního partnera

Už potřetí za sebou patří golfové Czech Open mezi nejbohatší sportovní akce u nás. Hrubým odhadem stojí každý ročník několik stovek milionů korun. I přes tyto náklady se k nám ale nedaří dovézt tu absolutní golfovou světovou špičku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfové hřiště (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Czech Open je kvalitní golfová podívaná, bez debat. Do top kategorie má ale přece jenom ještě daleko. Stačí jen pohled do světového žebříčku. Z jeho první stovky se objevilo v Čeladné tolik hráčů, že by vám na jejich spočítání stačila, bohužel, jedna ruka.

„Žádní hráči z top ten tu samozřejmě nejsou,“ přiznává na rovinu Aleš Buksa, jeden z hlavních organizátorů turnaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Czech Open postrádá největší hvězdy kvůli financím, proto shání titulárního partnera

Důvodů je několik. Tím prvním je termín. A tady má podle výkonného ředitele Ondřeje Neruda zatím Čeladná smůlu.

„Bohužel, týden před námi byl PGA Championship v USA, kam samozřejmě tyhle největší špičky jedou. Je velmi složité, aby okamžitě po skončení letěli přes oceán sem. Objevil se tady sice třeba Jimenéz, který ve Spojených státech taky startoval, ale ta největší elita se zúčastní Majoru v Americe.“

Složitější je to v tom, že Czech Open je prvním turnajem hned po dvou obřích podnicích v Americe, z nichž každý má dotaci víc než pět milionů eur. V tomto kontrastu vypadá Čeladná s jedním a půl milionem vydaným na prize money jako chudý příbuzný. I proto potřebuje turnaj pro svůj rozvoj titulárního partnera jako sůl.

„Byl jsem v jednání se Škodovkou, myslím, že pro nikoho jiného by to nebylo lepší než právě pro ni – jmenovalo by se to Škoda Czech Open. Možná, že jsme přišli trochu pozdě… Ale je to i tím, že Škoda se zaměřuje na určité sporty jako třeba cyklistika nebo hokej. Ale ke konci tohoto roku se to bude přehodnocovat, tak snad budeme vevnitř,“ věří nakonec v dobrou budoucnost Aleš Buksa.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme