Golfové Czech Open v Čeladné se letos hrát nebude

Největší golfový turnaj v České republice - Czech Open v Čeladné - se letos hrát nebude. Organizátoři nemají na podnik European Tour, který se měl uskutečnit od 16. do 19. srpna, dostatek peněz. Majitel Prosper Golf Resortu Stanislav Pros se dohodl na zrušení turnaje s mezinárodním ředitelem okruhu Keithem Watersem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf resort Čeladná | Foto: CzechTourism

"Mrzí nás to, ale v kase nám schází asi 30 milionů," řekl Mladé frontě Dnes Stanisav Pros po čtvrtečním jednání v britském Wentworthu.

Turnaj se hrál v Čeladné od roku 2009 a finanční problémy měl už od samého začátku. Předchozí tři ročníky dotovali Pros se svým společníkem Alešem Buksou z velké části ze svého. Premiérový ročník je stál více než sto milionů korun, další dva je přišly na desítky milionů korun.

Stanislav Pros se ale podniku patřící do European Tour nechce vzdát navždy a jedná o finančním zajištění pro příští sezony. Jedním z cílů do budoucna je přilákat na turnaj golfisty z předních míst světového žebříčku.

Czech Open není letos jediným turnajem, který kvůli nedostatku peněz vypadl z European Tour. Stejný osud potkal španěské podniky Iberdrola Open a Castellon Masters.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme