Golfovou jedničkou zůstává McIlroy, Woods se přehoupl přes 100 milionů dolarů zisku

Golfista Tiger Woods se na post světové jedničky nevrátil. Na druhém podniku americké PGA Tour Deutsche Bank Championship skončil třetí. V čele žebříčku tak zůstává Rory McIlroy ze Severního Irska, který v Bostonu vyhrál. Nicméně americká golfová ikona se stala prvním hráčem historie s kariérním výdělkem přesahujícím 100 milionů dolarů.

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry | Zdroj: ČTK

Druhý v Nortonu skončil o jednu ránu Louise Oosthuizena z Jihoafrické republiky, který měl před závěrečným dnem na pozdějšího vítěze a aktuálně nejlepšího golfistu světa náskok tří úderů. McIlroy si na závěrečných 18 jamkách připsal čtyři pod par a zvítězil s celkovým součtem 264 (-20).

Talentovaný Severní Ir získal druhý titul během svých tří startů a navázal na srpnový triumf z majoru PGA Championship. V sezoně triumfoval potřetí, čímž se vyrovnal Woodsovi. Z osmimilionové dotace tak vyinkasoval 1,44 milionu dolarů.

Šestatřicetiletý Woods si třetí příčkou pojistil suverénní první místo v historickém žebříčku příjmů se ziskem 100 350 700 dolarů před Philem Mickelsonem, který si vydělal 66 805 498 dolarů.

Rekordních 82 turnajů PGA vyhrál Snead. V kariéře, kterou zahájil v roce 1937, vydělal jen 620 126 dolarů. Jeho nejvyšší prémií bylo 28 000 dolarů za druhé místo v Milwaukee v roce 1968.

Woods je v počtu vyhraných turnajů na druhém místě žebříčku se 74 tituly, přičemž jeho průměrný zisk ze 277 startů je 362 276,89 dolaru. Kromě toho si americký golfista přišel na stovky milionů dolarů na sponzorských smlouvách, které se do prize money nepočítají, stejně jako nějaké prémie.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít