Gymnastka Pálešová cítila před ME formu, vše ale 'zničilo' zranění

Na mistrovství Evropy odjížděla ve skvělé formě, kterou chtěla v Bruselu zúročit a před olympiádou v Londýně si ‚udělat jméno'. Jenomže dva dny před závodem si sportovní gymnastka Kristýna Pálešová na tréninku přivodila zranění a její plány se sesypaly jako domeček z karet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gymnastka Kristýna Pálešová při tréninku | Foto: archiv Kristýny Pálešové

Na posledním nářadí při úplně posledním prvku si skočila na nohu a roztrhla si kůži mezi prsty a pod palcem. Nejdřív to prý ani nebolelo.

„Spíš jsem byla v šoku, ani jsem nereagovala, protože jsem prvně nevěděla, co se stalo. Bylo tam strašně moc krve a já nevěděla, odkud to teče. Ani jsem v tu chvíli nepřemýšlela nad tím, jestli budu moct závodit, přišlo mi, že to není tak vážné, že by to mohlo můj start ohrozit," popisuje Kristýna Pálešová prvotní pocity.

Jenomže jen co ji odvezli k doktorovi, bylo jasné, že na mistrovství Evropy si nezazávodí. Ránu musely spravit čtyři stehy a pokud by pokoušela štěstí, hrozilo riziko, že se rána během závodů otevře. Navíc jí noha na druhý den natekla a dostavila se i silná bolest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gymnastka Pálešová cítila před ME formu, vše ale 'zničilo' zranění

„Strašně mě to mrzelo, protože jsem věděla, že jsem ve formě a mám šanci udělat nějaký dobrý výsledek. Je to blbý, mohla jsem si před olympiádou udělat trošku jméno, ale nedá se nic dělat, bohužel," snaží se brát věci s nadhledem rodačka z Ivančic, která se s dlouhodobým zraněním potýkala už v loňské sezoně.

Po ní se ale vrátila ve velkém stylu, ovládla domácí šampionát, probojovala se na Světový pohár kategorie A, kde v závodě skončila na šestém místě, a především se jí v lednu skvěle vydařil kvalifikační test, díky kterému se dostala na seznam sportovců, kteří budou stát v létě v Londýně pod pěti kruhy.

Teď je pro ni proto nejdůležitější co nejdříve zraněnou nohu stoprocentně doléčit, aby se mohla znovu naplno ponořit do přípravy na vrchol sezony. Má na to zhruba dva měsíce.

„Doktoři řekli, že za zhruba deset nebo čtrnáct dní bych měla jít na vytažení stehů, pak by to mělo být v pohodě. Záleží na tom, jak moc to bude bolet, ale dám si tak maximálně dva dny volna, pak hned začnu chodit do tělocvičny, nesmím z toho vypadnout," prohlásila.

Do startu olympijských her, jejichž slavnostní zahájení je naplánováno na 27. července, chce absolvovat ještě mistrovství republiky v Brně a jeden závod Světového poháru.

„Poslední měsíc a půl už bych se chtěla připravovat na olympiádu s tím, že bych na pár dní odjela přímo do Londýna na soustředění," nastiňuje Kristýna Pálešová ideální scénář, který by ji měl na její druhou olympiádu v kariéře co nejlépe připravit.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme