Gymnastka Pálešová po loňské sezoně plné zranění září, na SP v Ostravě získala dvě zlata

Loňskou sezonou se kvůli sérii zranění protrápila, zato v té letošní sportovní gymnastka Kristýna Pálešová válí. Zejména teď v jejím závěru - o víkendu si na Světovém poháru v Ostravě pověsila na krk při startu ve třech disciplínách hned dvě zlaté medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gymnastka Kristýna Pálešová | Foto: archiv Kristýny Pálešové

Uspět v Ostravě přitom nebylo vzhledem k velmi kvalitní konkurenci vůbec jednoduché, celkem se představila téměř stovka závodníků z jednatřiceti zemí, a to včetně medailistů z mistrovství světa i Evropy a dokonce jednoho olympijského vítěze - Brazilce Arthura Zanettiho.

„Nečekala jsem ani to vítězství na bradlech, protože letos tam konkurence byla velmi vysoká, i závodnice, které jezdí na světové závody, pro mě to byl opravdu hodně velký úspěch," zhodnotila první zlato, které vybojovala na svém oblíbeném nářadí, tedy na bradlech, Kristýna Pálešová, která v Ostravě startovala v celkem třech disciplínách - a trochu se prý obávala možné únavy.

„Trochu jsem se bála, ale ten konec sezony je pro mě uvolněnější, abych pravdu řekla, tak už ani moc netrénuju, rozhodně ne tak, jako před olympiádou, spíš si to užívám. Prostná jsem šla vyloženě jen proto, abych si závody celkově užila," říká Pálešová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovní gymnastka Kristýna Pálešová zářila na Světovém poháru v Ostravě

V prostných skončila jednadvacetiletá gymnastka pátá, ale to ji vůbec mrzet nemuselo. Překvapivě totiž vyhrála klání na kladině, které absolvovala - na rozdíl od soupeřek - bez jediného pádu.

„Tam jsem to vůbec nečekala, myslím, že mi hodně pomohlo to, že většina holek popadala. Holanďanka, která byla nakonec druhá, zacvičila moc hezkou sestavu, opravdu jsem nečekala, že ji porazím, že moje vystoupení bude ohodnoceno na první místo. Kladina bylo velké překvapení, ale samozřejmě milé," pousmála se česká olympionička.

Vítězství na kladině je prý pro ni určitým zadostiučiněním, protože na Hrách v Londýně se jí právě tohle nářadí vůbec nepovedlo. Na jejím triumfu v Ostravě se tak údajně mohlo podepsat i domácí prostředí.

Plán na příští rok - úspěch na MS i ME

„Vůbec jsem nebyla nervózní a tím, že to bylo doma, to pro mě bylo lepší. Jo, možná jsem vážně vyhrála proto, že jsem byla v psychické pohodě," myslí si česká gymnastka.

Dobrou formu, kterou teď má, by Kristýna Pálešová ráda zúročila už o víkendu, kdy se v Brně koná domácí liga, která uzavře letošní sezonu. Pak si dopřeje krátkou, ale o to zaslouženější pauzu, a hned potom se chce vrhnout do přípravy na příští sezonu.

„Chtěla bych tam udělat nějaký hezký úspěch na mistrovství Evropy i na mistrovství světa, to jsou moje největší plány do budoucna," přemítá nad nadcházejícím rokem Kristýna Pálešová.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme