Gymnastka Šikulová znovu trénuje

Zranění znamená pro každého sportovce vždycky nepříjemnost. Bývá o to nepříjemnější, když je připraví o účast na nějaké vrcholné akci. Sportovní gymnastka Jana Šikulová to na vlastní kůži zažila v říjnu, když si na mistrovství světa natrhla vazy v kotníku. Toto zranění ji totiž předčasně vyřadilo z boje o účast na olympiádě

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Šikulová | Foto: gymnastika.cstv.cz/OH/Histor

Když tehdy, tedy na začátku října v Tokiu, dopadla v kvalifikaci přeskoku na žíněnku špatně a nemohla se postavit na levou nohu, nenapadlo ji hned, že by mohlo být zranění až tak vážné.

„V první chvíli jsem nemyslela na to, že je všechno špatně. Byl tam strach z pocitu, že jsem se zranila, potom mě napadlo, že teda asi nedozávodím a co bude se školou. No a až třetí myšlenka, což bylo docela srandovní, když jsem si na to zpětně vzpomněla, byla na olympiádu," loví ve vzpomínkách s hořkým úsměvem Jana Šikulová, mimo jiné vicemistryně Evropy 2006 na bradlech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gymnastka Šikulová znovu trénuje

Českou reprezentantku převezli do nemocnice, kde se dozvěděla nemilosrdný verdikt - natržené vazy v kotníku. Což znamenalo sádru na nohu, berle do podpaží, šest týdnů klidu, a především konec nadějí na účast na olympijských hrách v Londýně.

„V hlavě je to pořád, přiznám to. Celkově to nebylo snadné. Musela bych kecat, kdybych řekla, že na to nemyslím," přiznává Šikulová, že i po více než dvou měsících ji myšlenka na absenci na olympiádě pořád bolí, možná víc, než ji bolela zraněná noha.

Cítím se lépe

Ta už je v současné době relativně v pořádku, sádru z ní doktoři sundali před měsícem a od té doby svěřenkyně trenéra Stanislava Vyziny poctivě rehabilitovala, aby mohla co nejdřív začít znovu trénovat.

„Už jsem dochodila jednu rehabilitaci u nás v Tišnově, teď jsem začala chodit na další, na kryoterapii, kde se léčí chladem. Hlavně poslední týden cítím velké zlepšení, už trochu poskakuju na trampolíně a můžu třeba udělat přemet dopředu. Začínám," přibližuje Šikulová doslova opatrné krůčky, které pod dohledem trenéra může dělat.

Zároveň ale přiznává, že návrat k tréninku, byť lehkému, možná malinko uspěchala.

„Měla jsem v tom kotníku zánět měkkých tkání, a navíc, jak jsem posilovala vršek, cítila jsem hodně klouby v ramenou, musela jsem trošku zbrzdit. Jinak se ale cítím dobře, chci začít pořádně cvičit. Měsíc a půl jsem teď dělala jiné sporty, třeba jsem chodila na běhátku nebo jezdila na kole, taky jsem chodila plavat, to hodně často, protože mě to baví a pro nohu je to perfektní," popisuje Šikulová uzdravovací proces, od kterého si neodpočine ani teď, přes vánoční svátky.

„O svátcích budu každý den chodit na trénink, tak nějak lehce," uzavírá Jana Šikulová.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme