Gyro metoda pomůže k lepší kondici i zdraví

Novoroční předsevzetí spojená se sportem mohou mít nespočet podob - počínaje třeba sny o zisku olympijské medaile a konče zarputilou snahou pozvednout si díky každodennímu sázení životní úroveň. Ale jsou i tací, kteří právě na startu nového roku hledají recepty prospívající zdraví a kondici. Takže - ať máme čárku k dobru - tady je jeden z těch široce využitelných. Doktorka Eva Blahušovoá přichází s novým receptem pro všechny, kteří chtějí a potřebují být fit. S receptem zvaným Gyro metoda.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gyro metoda

Gyro metoda

„Je to cvičení, kde už z názvu lze slyšet Gyro, je založena na takových kruhových, vlnivých, spirálovitých pohybech. V podstatě to navazuje na Pilatesovu metodu, protože to velice příznivě ovlivňuje svaly, které jsou kolem bederní páteře, tím pádem také držení těla. Je to cvičení, které je úplně pro každého.“  To jest - pro každého, kdo má dobrou vůli udělat něco pro svoje zdraví a fyzičku a kdo připouští, že bez pohybu nemá šanci uspět.   

„Mohou cvičit jak děti, tak dospělí, senioři, vrcholoví sportovci, mohou ho cvičit profesionální tanečníci, protože to cvičení se může přizpůsobit každému. Dá se z toho vybrat cokoliv,“ ujišťuje doktorka Eva Blahušová. A kdo má vlastně zásluhu na tom, že se zrodila tato nová, široce využitelná forma kondičního cvičení?    

Přehrát

00:00 / 00:00

Kondiční cvičení

„Vynálezce Gyro metody je původem Maďar Julius Horváth, který se s různými peripetiemi dostal do Ameriky a protože Amerika je zdrojem novinek tak tam to prosadil a vlastně to dostal do světa. Na rozdíl od Pilatese Horváth ještě žije, takže tu metodu může ovlivňovat, vylepšovat.“     

Jsou dnes, jak známo, i takové pohybové aktivity, které si mohou dopřávat jen ti lépe situovaní. To ovšem není případ Gyto metody. Co tedy potřebuje zájemce o tuto novou formu kondičního cvičení?  

„Jednak potřebuje na něčem sedět, my to například cvičíme na velkých míčích Fitballech. Potom potřebuje podložku a to je v podstatě vše,“ nepočítáme-li nějaké ty nezbytné rady zkušených propagátorů Gyro metody, které už se dají získat také v knižní podobě.  Pomůže-li vám toto cvičení, pochlubte se!

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme