Hala Královka je znovu otevřená. Střídat se v ní budou 3 basketbalové týmy

Na pražskou Letnou už nebudou v hojném počtu chodit pouze fanoušci fotbalu. Hned za stadionem Sparty byla totiž po třech letech otevřena víceúčelová hala Královka, kde se bude od příštího týdne hrát špičkový basketbal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po tříleté rekonstrukci byla znovu otevřena sportovní hala Královka | Foto: Petr Kadeřábek

Do nově opravené haly se vejde 2 500 diváků. Na hlavní tribuně je 1300 sedaček. Ty jsou všechny různobarevné. Rozlišné odstíny mají i kvůli případnému poloprázdnému hledišti. Právě pestrobarevnost dokáže v přenosu televizních kamer nabudit dojem plných tribun.

Jako domácí hala poslouží Královka basketbalistům Nymburka při evropských pohárových zápasech. Všechny své domácí utkání v ní pak odehrají hráčky ZVVZ USK a VŠ Praha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zrekonstruovanou halu Královka navštívil redaktor Petr Kadeřábek

Na Letné se bude mimo jiné připravovat i reprezentační výběr žen. „Hrával jsem tu jako dorostenec. Zažil jsem první i druhou přestavbu a musím říct, že ta poslední změna je nádherná. Prostor je výborný a zázemí je na světové úrovni,“ chválí trenér národního výběru Lubor Blažek.

Zázemí haly tvoří prostorné šatny, tréninkové hřiště, posilovna či regenerační linka, kterou tvoří sauna či velká masážní vana.

Hráčky ZVVZ USK Praha už v Královce trénují. Zbrusu nové prostředí nahradilo nuselskou Folimanku.

„Je tady úplně špičkové zázemí. Máme tady vše, co potřebujeme. Oproti Folimance je to velký klad. Opouštět Folimanku nebylo lehké, má svoji atmosféru. Doufám, že časem se vytvoří podobná i na Královce,“ srovnává Ilona Burgrová.

První zápas sehrají basketbalistky ZVVZ USK v Královce 3. listopadu, kdy v Eurolize hostí Košice.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme