Hala v Ankaře českým basketbalistkám sedí, pomůže jim vyhrát na MS skupinu?

Před těžkým úkolem stojí na mistrovství světa české basketbalistky. V 15.15 vyzvou na závěr základní skupiny evropské šampionky ze Španělska. Hrát se bude o přímý postup do čtvrtfinále. Svěřenkyně Lubora Blažka by rády pokračovaly v dobrých výkonech, a především chtějí těžit z velmi dobré znalosti haly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ankara Aréna - hala, která v Turecku hostí boje v základních skupinách MS | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

České basketbalistky totiž v Ankara Aréně před dvěma lety vybojovaly postup na olympijské hry do Londýna. Před světovým šampionátem skončily druhé na přípravném turnaji a v dosavadním průběhu mistrovství světa ještě nezaváhaly.

„Ze začátku nám trochu dělaly problémy nízko umístěná světla, která z určitých úhlů hráčky oslňují. Po dalších trénincích a zápasech to ale člověk přestane vnímat. O to víc, když je v nějaké hrací euforii,“ pookřál při otázce na halu asistent trenéra Ivan Beneš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ankara aréna zatím českým basketbalistkám podle slov pivotky Burgrové a asistenta trenéra Beneše sedí

Samy hráčky si prý na její prostředí bez problémů zvykly. S orientací neměly problém.

„Přípravné zápasy jsme hráli v podobných halách. Holky si na to poměrně rychle zvykly. Po pár trénincích by to mohlo začít padat. Klubové haly totiž nejsou takhle veliké. Ale máme tady zkušené hráčky, které už nějaké turnaje odehrály.“

Uhlídat protiútoky a Lyttleovou, přeje si před duelem se Španělkami Veselá

Číst článek

Moderní sportovní aréna pojme do svých útrob 10 400 fanoušků a postavena byla v roce 2010 pro světový šampionát basketbalistů. Dělníci se činili, hala stála za pouhých deset měsíců. Náklady se pohybovaly kolem 20 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 550 milionů korun.

„Vybudovali krásnou halu. Návštěvnost při zápasech jiných než turecké reprezentace je nižší, ale přesto se nemusí stydět. Naopak když hrají domácí, hala skoro padá,“ říká se smíchem na tváři pivotka Ilona Burgrová.

České basketbalistky při tréninku před úvodním duelem na MS | Foto: Pavel Petr

Při hodnocení, jestli je zdejší hala také ta nejkrásnější, mají ovšem hráčky i členové realizačního týmu jasno.

„To bych úplně netvrdil, ale je hezká. Nám se pocitově nejkrásnější zdála naše KV Aréna v Karlových Varech,“ neopomněl zdůraznit při vzpomínkách na světové stříbro před posledním utkáním základní skupiny proti Španělsku asistent Ivan Beneš.

Vstupy ze zápasu můžete očekávat ve vysílání Radiožurnálu. Stream Český rozhlas Sport má ve svém programu na našem webu zpravy.rozhlas.cz přímou reportáž celého duelu. Tu si naladíte také v mobilních aplikacích.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme