Hamilton sice kvalifikaci F1 vyhrál, ale v Barceloně odstartuje z posledního místa

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton přišel o pole position ve Velké ceně Španělska. Kvalifikaci sice ovládl, ale kvůli nedostatku paliva v nádrži jeho McLarenu po projetí cílem, byl za porušení pravidel potrestán ztrátou míst na startovním roštu. První pole position v kariéře si v neděli vyzkouší Pastor Maldonado s Williamsem.

Vítězný Lewis Hamilton na trati Grand Prix Abu Zabí

Vítězný Lewis Hamilton na trati Grand Prix Abu Zabí | Zdroj: ČTK

V první řadě ho doplní bývalý dvojnásobný šampion Fernando Alonso. V domácí Grand Prix se vítěz závodu v Sepangu postaral o nejlepší kvalifikační výsledek týmu Ferrari v sezoně. Za nimi vystartuje Francouz Romain Grosjean s finským kolegou z Lotusu Kimi Räikkönenem.

Kvalifikace nevyšla nejlepšímu týmu seriálu Red Bullu. Úřadující mistr světa a lídr šampionátu Němec Sebastian Vettel zajel osmý čas, Australan Mark Webber dokonce až dvanáctý. Do závěrečné části neprošel ani Brit Jenson Button, čtvrtý muž průběžného pořadí byl jedenáctý. Ještě hůře dopadl Brazilec Felipe Massa s druhým Ferrari. Zaznamenal až sedmnáctý čas.

Hamilton, který po čtyřech závodech ztrácí na vedoucího Vettela čtyři body, si původně vyjel 22. pole position v kariéře. První místa na startu v úvodních dvou letošních závodech mu k triumfu v závodu nepomohla, v Austrálii i v Malajsii dojel třetí a na premiérový úspěch v sezoně čeká.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně - kvalifikace:

1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:21,707, 2. Maldonado (Ven./Williams) 1:22,285, 3. Alonso (Šp./Ferrari) 1:22,302, 4. Grosjean (Fr./Lotus) 1:22,424, 5. Räikkönen (Fin./Lotus) 1:22,487, 6. Pérez (Mex./Sauber) 1:22,533, 7. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:23,005, 8. Vettel (Něm./Red Bull), 9. Schumacher (Něm./Mercedes), 10. Kobajaši (Jap./Sauber) všichni bez času

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít