Hamilton za tónů Smetanovy Vltavy představuje nadcházející sezonu F1

VIDEO: Že nejde legendární český skladatel Bedřich Smetana a F1 dohromady? Podle oficiálního webu světového šampionátu ano. Vzniklo totiž video, na kterém trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton postupně projíždí všemi dvaceti okruhy letošního kalendáře a do toho zní tóny Smetanovy skladby Vltava z cyklu Má vlast.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz Lewise Hamiltona v obležení mechaniků před VC Rakouska 2016 | Foto: Jakub Knoll

Autoři videa důvtipně propojili skladbu z druhé poloviny devatenáctého století se současnou F1. Zatímco v symfonické básni jde především o příběh Vltavy, dvě a půl minuty videoklip postupně představuje všechny tratě, na které šampionát letos zavítá.

Jakýmsi průvodcem je trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton. Ten byl vybrán proto, že má na svém kontě 53 vítězství, což odpovídá počtu dní od středečního zveřejnění videa do startu nové sezony.

Ta odstartuje 26. března v australském Melbourne a skončí o osm měsíců později v Abú Zabí.

Nadcházející sezona F1 bude mít řadu specifik. Kromě toho, že poprvé od ročníku 1994 bude na startu chybět úřadující šampion, došlo také na radikální změnu pravidel. Nové monoposty budou díky nim o poznání rychlejší.

Formule 1 má také nového šéfa. Dosavadního vládce Bernieho Ecclestona koncem ledna v čele společnosti Formula One Group nahradil výkonný viceprezident 21st Century Fox Chase Carey.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme